Sprawdź się w konkursach PWSZ w Zamościu!

Czytałeś „Harry’ego Pottera”? Język polski nie jest Ci obcy? A z tych obcych najbardziej lubisz angielski? Matematyka nie spędza Ci snu z powiek? Sprawdź się w konkursach PWSZ w Zamościu! W tym roku zamojska uczelnia przygotowała dla uczniów 6 konkursów.

Uczelnia zaprasza gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w VIII Zamojskim Dyktandzie i Konkursie Matematycznym. Zgłoszenia do tych konkursów przyjmowane są do 9 grudnia. Konkursy podzielone są na dwa etapy – etap szkolny i etap finałowy. Pierwszy etap odbędzie się w szkołach uczestników konkursu i zaplanowany jest na styczeń/luty, a finał konkursu połączony z ogłoszeniem wyników i odbiorem nagród odbędzie się marzec/kwiecień w Zamościu. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Zamościu organizuje oba konkursy we współpracy z dwoma zamojskimi szkołami. Współorganizatorem VIII Zamojskiego Dyktanda jest II Liceum Ogólnokształcące w Zamościu, a Konkursu Matematycznego – I Liceum Ogólnokształcące w Zamościu.

Wszyscy, którzy interesują się językiem angielskim, w tym roku nie mogą narzekać na brak propozycji konkursowych. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mają do wyboru: VII Konkurs Języka Angielskiego (zgłoszenia do 9 grudnia), Dyktando w języku angielskim (zgłoszenia do 9 grudnia) i Konkurs recytatorski w języku angielskim (zgłoszenia do 1 marca). Konkursy te składają się z dwóch etapów.

Tegoroczny etap finałowy VII Konkursu Języka Angielskiego będzie różnić się od poprzednich edycji tego konkursu. Etap finałowy polega na przystąpieniu do testu TOEFL Junior, składającego się z sekcji oceniających trzy podstawowe obszary językowe: Listening Comprehension, Language Form and Meaning oraz Reading Comprehension. Test przeprowadzony zostanie pod nadzorem certyfikowanych egzaminatorów z PWSZ w Zamościu, będącym centrum egzaminacyjnym ETS Polska. Testy oceniane będą zgodnie ze standardami i procedurami w siedzibie ETS Polska, a wyniki zostaną przesłane do PWSZ w Zamościu w ciągu około 14 dni od dnia finału.

W poprzednich latach tematem konkursu Fantastic@ był Hobbit i Wiedźmin, a w tym roku konkurs skierowany jest do fanów Harry’ego Pottera. Konkurs składa się z jednego etapu, który odbędzie się w PWSZ w Zamościu. Polega on na rozwiązaniu testu dotyczącego wcześniej przeczytanej książki J.K. Rowling „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”. Zgłoszenia przyjmowane są do 10 lutego. Do udziału w tym konkursie uczelnia zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów PWSZ w Zamościu.

Wszystkie konkursy skierowane są do uczniów z powiatów: zamojskiego, tomaszowskiego, biłgorajskiego, hrubieszowskiego, krasnostawskiego, janowskiego i lubaczowskiego. Regulaminy konkursów i karty zgłoszeń znajdują się na stronie www.pwszzamosc.pl. Dla laureatów przewidziano atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Advertisements
aktualności Zamość akcje charytatywne Zamość architektura Zamość atrakcje turystyczne Zamość baseny Zamość biegi uliczne Zamość biblioteki Zamość biznes Zamość dziedzictwo kulturowe Zamość eventy Zamość festiwale Zamość fitness Zamość galeria sztuki Zamość historia Zamość hotele Zamość imprezy kulturalne Zamość inicjatywy społeczne Zamość informacje Zamość inwestycje Zamość kino w Zamościu kluby muzyczne Zamość kluby sportowe Zamość koncerty muzyczne Zamość koncerty Zamość konferencje biznesowe Zamość kursy i szkolenia Zamość kawiarnie Zamość kulturalne Zamość lokalne firmy Zamość lokalne wiadomości Zamość maratony Zamość muzea Zamość muzeum Zamość noclegi Zamość oferty pracy Zamość organizacje pozarządowe Zamość parki Zamość pomoc społeczna Zamość portal informacyjny Zamość przedsiębiorstwa Zamość praca Zamość przewodnik po Zamościu projekcje filmowe Zamość rekonstrukcje historyczne Zamość restauracje Zamość rynek pracy Zamość siłownie Zamość spacery po Zamościu spektakle teatralne Zamość spotkania autorskie Zamość spotkania mieszkańców Zamość szkoły Zamość szlaki turystyczne Zamość targi biznesowe Zamość teatr w Zamościu turnieje sportowe Zamość uniwersytety Zamość wydarzenia edukacyjne Zamość wydarzenia historyczne Zamość wydarzenia kulturalne Zamość wydarzenia społeczne Zamość wydarzenia w Zamościu wiadomości z Zamościa wolontariat Zamość wykłady Zamość warsztaty artystyczne Zamość warsztaty Zamość wyścigi rowerowe Zamość wystawy artystyczne Zamość wystawy Zamość zabytki Zamościa zabytki Zamość zawody sportowe Zamość zamojska społeczność życie w Zamościu zwiedzanie Zamość Akademia Zamość radio zamość imprezy zamość

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *