Sprawdź się w konkursach PWSZ w Zamościu!

Czytałeś „Harry’ego Pottera”? Język polski nie jest Ci obcy? A z tych obcych najbardziej lubisz angielski? Matematyka nie spędza Ci snu z powiek? Sprawdź się w konkursach PWSZ w Zamościu! W tym roku zamojska uczelnia przygotowała dla uczniów 6 konkursów.

Uczelnia zaprasza gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w VIII Zamojskim Dyktandzie i Konkursie Matematycznym. Zgłoszenia do tych konkursów przyjmowane są do 9 grudnia. Konkursy podzielone są na dwa etapy – etap szkolny i etap finałowy. Pierwszy etap odbędzie się w szkołach uczestników konkursu i zaplanowany jest na styczeń/luty, a finał konkursu połączony z ogłoszeniem wyników i odbiorem nagród odbędzie się marzec/kwiecień w Zamościu. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Zamościu organizuje oba konkursy we współpracy z dwoma zamojskimi szkołami. Współorganizatorem VIII Zamojskiego Dyktanda jest II Liceum Ogólnokształcące w Zamościu, a Konkursu Matematycznego – I Liceum Ogólnokształcące w Zamościu.

Wszyscy, którzy interesują się językiem angielskim, w tym roku nie mogą narzekać na brak propozycji konkursowych. Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mają do wyboru: VII Konkurs Języka Angielskiego (zgłoszenia do 9 grudnia), Dyktando w języku angielskim (zgłoszenia do 9 grudnia) i Konkurs recytatorski w języku angielskim (zgłoszenia do 1 marca). Konkursy te składają się z dwóch etapów.

Tegoroczny etap finałowy VII Konkursu Języka Angielskiego będzie różnić się od poprzednich edycji tego konkursu. Etap finałowy polega na przystąpieniu do testu TOEFL Junior, składającego się z sekcji oceniających trzy podstawowe obszary językowe: Listening Comprehension, Language Form and Meaning oraz Reading Comprehension. Test przeprowadzony zostanie pod nadzorem certyfikowanych egzaminatorów z PWSZ w Zamościu, będącym centrum egzaminacyjnym ETS Polska. Testy oceniane będą zgodnie ze standardami i procedurami w siedzibie ETS Polska, a wyniki zostaną przesłane do PWSZ w Zamościu w ciągu około 14 dni od dnia finału.

W poprzednich latach tematem konkursu Fantastic@ był Hobbit i Wiedźmin, a w tym roku konkurs skierowany jest do fanów Harry’ego Pottera. Konkurs składa się z jednego etapu, który odbędzie się w PWSZ w Zamościu. Polega on na rozwiązaniu testu dotyczącego wcześniej przeczytanej książki J.K. Rowling „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”. Zgłoszenia przyjmowane są do 10 lutego. Do udziału w tym konkursie uczelnia zaprasza uczniów szkół ponadgimnazjalnych i studentów PWSZ w Zamościu.

Wszystkie konkursy skierowane są do uczniów z powiatów: zamojskiego, tomaszowskiego, biłgorajskiego, hrubieszowskiego, krasnostawskiego, janowskiego i lubaczowskiego. Regulaminy konkursów i karty zgłoszeń znajdują się na stronie www.pwszzamosc.pl. Dla laureatów przewidziano atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *