Spotkanie z wolontariuszami z Hiszpanii i Włoch w Bursie nr2

Wedle wcześniejszych zapowiedzi Bursa nr2 w Zamościu gościła po raz kolejny gości z Hiszpanii i Włoch. Wszystko odbyło się dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Zamojskie Centrum Wolontariatu. Wolontariusze Europejscy Programu Erasmus Plus – Sergio i Alberto z olbrzymi chęciami wrócili do Bursy pamiętając jak dobrze zostali przyjęci ostatnim razem.

Swój kraj i bogatą kulturę zaprezentował nam Sergio Fuentes Garcia – hiszpan pochodzący z regionu Mursji. Po prezentacji wszyscy zrobili się głodni kiedy to nasz prelegent zaprezentował pyszne hiszpańskie jedzenie. Każdy zapamiętał czym jest hiszpańska „fiesta” i „siesta”. Nie obyło się również bez wspólnego tańczenia makareny i uczenia obcokrajowców trudnych polskich słów.

Na sam koniec wychowanka Bursy – Weronika Wacławik opowiedziała o swoich doświadczeniach w pracy jako Au pair podczas wakacji w Hiszpanii. Wychowankowie byli bardzo zainteresowanie historią koleżanki.

Młodzież Bursy miała możliwość szlifować język angielski w kontakcie z zagranicznymi gośćmi oraz zdobyć cenną widzę na temat kultury, języka, obyczajów. (materiał nadesłany)

 

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *