Rekord Europy i Rekord Polski w Nairobi!!!

Polska sztafeta 4 x 100 metrów w składzie: Dominik Łuczyński, Patryk Krupa, Jakub Pietrusa i Oliwer Wdowik, podczas Mistrzostw Świata Juniorów w Nairobi z czasem 38,90 poprawiła własny rekord Europy Juniorów zajmując tym samym trzecie miejsce.

W dniach 18-22 sierpnia 2021 r. w Nairobi (Kenia) odbyły się Mistrzostwa Świata U20. Do Reprezentacji Polski na 18. Mistrzostwa Świata U20 w Nairobi zostało powołanych z Klubu Sportowego „Agros” Zamość dwoje zawodników Monika Romaszko oraz Patryk Krupa. Zarówno Monika jak i Patryk biegali w sztafetach 4 x 100, dodatkowo nasza zawodniczka brała udział w biegu na 100 m.

W finale biało-czerwoni w składzie z zawodnikiem KS „Agros” Zamość Patrykiem Krupą na drugiej zmianie pobiegli o 0.03 sekundy szybciej niż w eliminacjach z dnia 21 sierpnia (sobota). Polscy sprinterzy zostali pokonani jedynie przez Jamajczyków oraz zawodników z RPA. Zarówno wynik z eliminacji oraz z finałów to był najlepszy wyniki w Europie.

Dobry występ zanotowała w Nairobi także sprinterka Klubu Sportowego „Agros” Zamość Monika Romaszko. W finale sztafeta 4 x 100 w składzie Dorota Puzio, Monika Romaszko, Marta Zimna oraz Magdalena Niemczyk czasem 44.31 poprawiły rekord Polski juniorek, który – w tym samym składzie – ustanowiły podczas Mistrzostw Europy, które miały miejsce w lipcu w Tallinnie. Nasza zawodniczka Monika Romaszko w biegu na 100 m podczas Mistrzostw Świata zakwalifikowała się do półfinału.

Gratulujemy zawodnikom Patrykowi Krupie i Monice Romaszko oraz trenerom Panu Andrzejowi Gdańskiemu oraz Sławomirowi Muratowi. /materiał KS Agros/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *