Rekolekcje „Beatyfikacja 33” – w ramach przygotowań do beatyfikacji 12 września

W ramach duchowych przygotowań do beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego i matki Elżbiety Czackiej 6 sierpnia ruszą 33-dniowe rekolekcje pod hasłem „Wszystko postawić na Maryję”. Powstały we współpracy archidiecezji warszawskiej z Fundacją Tota Tua.

“Celem rekolekcji +Beatyfikacja 33+ jest praktyczna realizacja głównej myśli duszpasterskiej Prymasa Tysiąclecia; poznanie nauczania matki Elżbiety Róży Czackiej; duchowe przygotowanie wspólnoty parafialnej do wydarzenia beatyfikacji oraz wprowadzenie wiernych na drogę formacji kształtującej postawę służby” – wyjaśniono w komunikacie przekazanym PAP przez biuro prasowe archidiecezji warszawskiej.

Jest to propozycja dla wszystkich parafii w Polsce, wspólnot, rozgłośni radiowych, a także osób indywidualnych. Formuła rekolekcji została tak przygotowana, by można je było zrealizować w różnych okolicznościach zewnętrznych.

“Każdy parafianin może wybrać optymalną dla siebie formę udziału. Można je przeżywać w domu lub w świątyni, korzystając z tekstu drukowanego bądź elektronicznego. Przygotowano także teksty medytacji w formie plików audio” – wskazują organizatorzy.

Zgodnie z założeniami rekolekcje mają rozpocząć się 6 sierpnia w święto Przemienienia Pańskiego.

W przypadającą 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz 26 czerwca święto Matki Bożej Częstochowskiej zachęcono do modlitwy za Kościół, ojczyznę oraz parafię.

Jako bezpośrednie przygotowanie do sakramentu pokuty i pojednania w pierwszy piątek miesiąca lub w pierwszą sobotę miesiąca, czyli w dniach 3-4 września organizatorzy proponują, by w piątek 27 sierpnia przeżycie nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Rozważania do poszczególnych stacji napisał abp Marek Jędraszewski. Z kolei rachunek sumienia przygotowano w oparciu o nauczanie kard. Wyszyńskiego i maki Elżbiety Czackiej.

Rekolekcje zakończą się 8 września w święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

Materiały do rozważań będą dostępne dla wszystkich na stronie www.beatyfikacja33.pl Przygotowano je także w formie audio dla stacji radiowych, w postaci książki oraz tekstów, które można umieścić na stronie internetowej parafii czy jej Facebooku.

Beatyfikacje prymasa Wyszyńskiego i matki Elżbiety Róży Czackiej uzgodnione ze Stolicą Apostolską zostały wyznaczone na 12 września 2021 r. W związku z tym trwają duchowe przygotowania do beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia oraz założycielki Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach pod Warszawą i założycielki Zgromadzenia Franciszkanek Służebnic Krzyża.

“Wszystkich wiernych proszę o modlitwę o błogosławione owoce beatyfikacji Sług Bożych, kard. Stefana Wyszyńskiego oraz s. Róży Marii Czackiej” – napisał w komunikacie kard. Kazimierz Nycz, metropolita warszawski. (PAP)

BEATYFIKACJA33

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.