Powikłania stymulacji – Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa w Zamościu

W dniach 29.06.2017-1.07.2017 w Zamościu,odbędzie się bardzo doniosłe wydarzenie, Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa  pt. Powikłania stymulacji.

Uroczyste rozpoczęcie konferencji odbędzie się 29 czerwca br. (czwartek) o godz. 16.00 w Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej im. Szymona Szymonowica w Zamościu, ul. Kościuszki 5.

Nie jest przypadkiem, że właśnie w Zamościu odbywa się konferencja poświęcona powikłaniom stymulacji, ponieważ obecnie w Szpitalu Wojewódzkim im. JP II w Zamościu odbywa się najwięcej zabiegów operacyjnych usuwania zużytych elektrod wewnątrzsercowych w Polsce, a także jak podają dane również w Europie.

Na konferencję zapowiedzieli się i objęli patronatem najlepsi specjaliści z Polski.
Schemat organizacyjny zabiegów przezżylnego usuwania elektrod (zabiegi TLE – ang. transvenous lead extraction) w Oddziale Kardiochirurgii Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego w Zamościu ma na celu zapewnienie możliwie największego stopnia bezpieczeństwa operowanego pacjenta. Pierwszym elementem tego schematu jest miejsce wykonywania zabiegów TLE – wszystkie są przeprowadzane na bloku operacyjnym, z pełnym wynikającym z tego miejsca rygorem utrzymania czystości i sterylności. Większość procedur wykonywana jest w nowoczesnej sali hybrydowej (zabiegi skomplikowane, o dużym potencjalnie stopniu ryzyka), pozostałe na sali operacyjnej kardiochirurgicznej wyposażonej w radiologiczne ramię C. Obie te sale są w pełni przystosowane do wszelkich czynności chirurgicznych, zapewniając maksymalny poziom sterylności i bezpieczeństwa.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *