Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę – informacja z przebiegu akcji

      Akcja  “Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę “ organizowana była po raz dwudziesty piąty przez  Główny Społeczny Komitet Organizacyjny Ogólnopolskiej  Akcji Charytatywnej „Pomóż  Dzieciom Przetrwać Zimę”  przy Polskim Radiu Lublin  i Telewizji Polskiej  Oddział  w   Lublinie.  Zgodnie z regulaminem akcji założono sztab akcji w  Miejskim Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu ul. Lwowska 57   – Sztab 74. W akcję zaangażowanych było 100 osób w charakterze wolontariuszy (50 osób dorosłych i 50 dzieci – Przyjaciół Akcji).  Tegoroczna akcja  odbywała się w dniach 24-26.11.2017 r. W piątek 24 listopada oraz sobotę 25 listopada br. zbierano żywność w 9 sklepach PSS w Zamościu. W niedzielę 26 listopada w dniu Wielkiej Ulicznej Zbiórki Darów  zbierano żywność na Rynku Wielkim w Zamościu, przy Szkole Podstawowej Nr 4 w Zamościu, w MCPR oraz w 8 sklepach PSS w Zamościu.

W ciągu 3 dni zbiórki darów sztab MCPR zebrał łącznie 1930 kg darów:
1320 kg żywności długoterminowej,
-150 kg słodyczy,
-160 kg środków czystości,
-300 kg innych darów rzeczowych: 130 kg odzieży, 30 kg obuwia, 100 kg zabawek i  40 kg książek, artykułów szkolnych i papierniczych.

Miejskie Centrum Pomocy Rodzinie w Zamościu składa serdeczne podziękowania wszystkim mieszkańcom Miasta Zamość, którzy włączyli się do akcji i przekazali dary dla rodzin  potrzebujących, objętych pomocą MCPR. Szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich firm i instytucji, które wzięły udział w akcji „Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”, tj.:
– PSS Społem   w Zamościu  – za wyrażenie zgody  na przeprowadzenie zbiórki na terenie sklepów PSS Społem w Zamościu,
– MZK w Zamościu – za włączenie się w akcję informacyjną i udostępnienie samochodu na akcję,
– Zakład Karny w Zamościu – za zaangażowanie w akcję PDPZ osób pozbawionych wolności – pomoc w segregowaniu, liczeniu zebranych darów oraz przygotowywaniu paczek,
– Firma INFOTECH w Zamościu, Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Zamościu, PGK w Zamościu,  Straż Miejska w Zamościu, Pogotowie Ratunkowe w Zamościu, Straż Pożarna w Zamościu,  PGE Dystrybucja  o. Zamość, Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Zamościu – za udostępnienie samochodów na akcję,
– Firma BETA z Szewni Dolnej – za bezpłatne przekazanie mydła,
– Firma TEK-FOL z Sitańca – za bezpłatne przekazanie worków na paczki,
– wszystkim mediom, które brały udział w promocji akcji, tj: Radio Lublin, Radio Eska Zamość, Katolickie Radio Zamość, Tygodnik Zamojski, Kronika Tygodnia.

          Przygotowane paczki trafią do najbardziej potrzebujących rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej na podstawie list sporządzonych przez pracowników socjalnych  MCPR.  Dyrekcja i pracownicy MCPR w Zamościu – Sztab 74 serdecznie dziękują wolontariuszom, darczyńcom i wszystkim osobom biorącym udział w akcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *