Podsumowanie działań edukacyjnych ZOO

zycie_zamoscia_artykul2-300x169Współczesne Ogrody Zoologiczne nie są jedynie miejscem rozrywki i zabawy czy też obiektem propagowania idei ochrony przyrody oraz hodowli rzadkich, zagrożonych gatunków zwierząt. Należy pamiętać, że jest to również miejsce szeroko pojętej edukacji społeczeństwa w zakresie ochrony dzikich gatunków i ich roli w ekosystemach.

Działania dydaktyczne mają na celu uwrażliwianie na piękno otaczającego nas świata, współpracę z nauczycielami w zakresie realizacji tematów proekologicznych, organizowanie konkursów, pogadanek i prelekcji. Zamojskie zoo cyklicznie przeprowadza kampanie edukacyjne o tematyce proponowanej przez EAZA i spójnej z programami nauczania.

W tym roku, w sezonie od marca do czerwca br., odbyły się spotkania na temat bioróżnorodności w zamojskim zoo. W spotkaniach edukacyjnych wzięło udział prawie 3000 uczniów przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych. W zajęciach uczestniczyło około 300 nauczycieli. W ramach zajęć organizowany był konkurs plastyczny “Moje ulubione zwierzę w zamojskim zoo”, na który nadesłano 286 prac.

Podsumowanie działań edukacyjnych tego sezonu oraz rozdanie nagród w konkursie plastycznym odbędzie się w najbliższy czwartek, 25 czerwca br., w sali konferencyjnej zoo, o godz. 13.00.

Źródło: Newsletter Zamościa 04/06/2015

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *