Plaża Open zagości w Zamościu

Dąbrowa Górnicza, Rybnik, Łódz a już od czwartku (19 lipca) Zamość pojawi się na mapie popularnych zmagań siatkówki plażowej w ramach tegorocznego Pucharu Polski w Siatkówce Plażowej Kobiet i Mężczyzn Plaża Open.

Dzisiaj (17 lipca) w zamojskim ratuszu odbyła się konferencja prasowa w której udział wzięli prezydent Zamościa Andrzej Wnuk, dyrektor generalny Plaża Open Marcin Strządała, dyrektor sportowy Plaża Open Marcin Prus, dyrektor Wydziału Turystyki i Promocji Damian Miechowicz oraz dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji Mateusz Ferens. Konferencję prowadził Marek Gajewski rzecznik prasowy Prezydenta Miasta Zamość.

Zmagania siatkarzy plażowych rozpocznie już w czwartek turniej amatorów, a sam Zamość bronić będzie ubiegłorocznego tytułu Najlepszego Miasta Turnieju Plaża Open. Na Rynku Wielkim i na obiektach zamojskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji powstaną trzy pełnowymiarowe boiska do siatkówki. Do ich budowy zostanie zużyte 300 ton specjalnego piasku rzecznego, który wcześniej zostanie przesiany.

Już trzeci raz przed zamojskim ratuszem będziemy oglądać najlepszych zawodników w siatkówce plażowej w Polsce. Mam nadzieję że wszyscy odbierają to w taki sposób jak ja czyli jako niesamowite i świetne dla promocji miasta widowisko – powiedział na konferencji prezydent Andrzej Wnuk. Prezydent szczególnie zapraszał na rozgrywki turnieju o Puchar Prezydenta z uwagi na fakt, że biorą w nich udział  właśnie mieszkańcy miasta.

My ze swojej strony spróbujemy sprostać  zadaniu i  stworzyć odpowiednią atmosferę , która spodoba się mieszkańcom miasta. Zmagania rozpocznie turniej mieszkańców o Puchar Prezydenta już w czwartek od godz. 14. W piątek eliminacje do turnieju głównego. Na chwile obecną zgłosiło się nad więcej drużyn niż w roku ubiegłym co nas cieszy. Pokazowy mecz gwiazd w sobotę o godz. 16 . W niedziele cześć najważniejsza czyli najlepsi z najlepszych  będą rywalizować od ćwierćfinału po to aby znaleźć się w finale. Finał kobiet o godzinie 15 a mężczyzn o 16. Gorąca zachęcamy do uczestniczenia bo czeka mnóstwo atrakcji animacji, konkursów. Mamy wiele nagród do rozdania – mówił Marcin Strządała, dyrektor generalny Plaża Open

Organizatorzy w tegorocznym turnieju odnotowali spory wzrost ilości drużyn zgłoszonych do rozgrywek w którym udział weźmie ponad 60 par.

Ten wzrost nie wziął się znikąd, bo praktycznie od samego początku Plaża Open rośnie w siłę. Sami zawodnicy twierdzą, że takie miasta jak Zamość, lokalizacje w których mogą zaprezentować swoje umiejętności to są miejsca w których warto grać – powiedział Marcin Prus, dyrektor sportowy Plaża Open

Jak dodał dyrektor Wydziału Turystyki i Promocji Damian Miechowicz z punktu widzenia promocji miasta Plaża Open jest jednym z ważniejszych wydarzeń

W tym roku szczególnie cieszy nas fakt, że cykl Plaża Open wpisany jest w program 100-lecia niepodległości, bo my chcemy pokazać,  że niepodległość można świętować radośnie też przez wydarzenia sportowe– dodał dyrektor Miechowicz.

Podczas projektu Plaża Open w Zamościu zamościanie zobaczyć będą mogli wystawę poświęconą historii polskiej siatkówki. Z atrakcji pojawią się boisko pneumatyczne na którym rozegrać będzie można mundial na wodzie , turniej Vyllejbalon w boisku napełnionym wodą, zabawę „Dzika Bomba” czy zagrywka do celu. Do tego przewidziano wiele konkursów i animacji nad którymi z ramienia organizatorów czuwać będzie doświadczony Bartosz Gajda z Kabaretu Łowcy.B.

Imprezę oglądać będzie można na żywo, a także w transmisji na TVP 3 oraz transmisji internetowej.

Program Plaży Open w Zamościu znajdziecie TUTAJ.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *