Pandemia koronawirusa – apel Prezydenta Miasta Zamość

Zamknięcie szkół i przedszkoli, pływalni, kina, muzeów, przejście urzędów w tryb zarządzania kryzysowego to nie są ferie. To kwarantanna. Potraktujmy ją poważnie, a nie jako okazję do zorganizowania spotkań towarzyskich czy dawno odkładanych zakupów – mówi w apelu do mieszkańców Zamościa ale nie tylko Prezydent Zamościa Andrzej Wnuk.

Wczoraj zaapelowałem do Państwa o pomoc i wsparcie w tych trudnych chwilach globalnej pandemii koronawirusa. Dziś proszę o jeszcze chwilę uwagi.

Zamknięcie szkół i przedszkoli, pływalni, kina, muzeów, przejście urzędów w tryb zarządzania kryzysowego to nie są ferie. To kwarantanna. Potraktujmy ją poważnie, a nie jako okazję do zorganizowania spotkań towarzyskich czy dawno odkładanych zakupów.

Pierwsza ofiara śmiertelna to już nie są żarty. Zostańmy w domach, dopóki liczba zakażeń nie zacznie spadać. To może potrwać kilka dni, ale też kilka tygodni.

Nauczyciele pozostają w gotowości do pracy. Wczoraj zobowiązałem dyrektorów szkół i placówek oświatowych do organizowania bieżącej, samodzielnej pracy w domu, czyli tzw. zajęć online.

W sytuacjach nagłych zarówno moi urzędnicy, jak i policja, straż miejska, straż pożarna są do waszej dyspozycji.

Ponownie zwracam się do was – chrońmy naszych seniorów. Niech jedna młoda osoba robi zakupy dla kilku rodzin z bloku czy z domków jednorodzinnych na ulicy.

Apeluję do włodarzy ościennych samorządów o wprowadzenie takich samych środków ostrożności. Zamość jest centrum edukacyjnym i handlowym. Nie ma powodów, aby w sytuacji kwarantanny i zamknięcia placówek oświatowych podróżować do Zamościa. Proszę o to, aby mieszkańcy ościennych gmin zostali w domach.

Uspokajam też, że nie planujemy zamykania sklepów. Zaopatrzenie w sklepach jest wystarczające więc nie ma potrzeby robienia zapasów większych niż zwykle.

Cały apel znajdziecie na Facebooku:

#koronawirusZamość

Szanowni PaństwoWczoraj zaapelowałem do Państwa o pomoc i wsparcie w tych trudnych chwilach globalnej pandemii koronawirusa. Dziś proszę o jeszcze chwilę uwagi.Zamknięcie szkół i przedszkoli, pływalni, kina, muzeów, przejście urzędów w tryb zarządzania kryzysowego to nie są ferie. To Kwarantanna. Potraktujmy ją poważnie, a nie jako okazję do zorganizowania spotkań towarzyskich czy dawno odkładanych zakupów.Pierwsza ofiara śmiertelna to już nie są żarty. Zostańmy w domach, dopóki liczba zakażeń nie zacznie spadać. To może potrwać kilka dni, ale też kilka tygodni.Nauczyciele pozostają w gotowości do pracy. Wczoraj zobowiązałem dyrektorów szkół i placówek oświatowych do organizowania bieżącej, samodzielnej pracy w domu, czyli tzw. zajęć online. W sytuacjach nagłych zarówno moi urzędnicy, jak i policja, straż miejska, straż pożarna są do waszej dyspozycji. Ponownie zwracam się do was – chrońmy naszych seniorów. Niech jedna młoda osoba robi zakupy dla kilku rodzin z bloku czy z domków jednorodzinnych na ulicy.Apeluję do włodarzy ościennych samorządów o wprowadzenie takich samych środków ostrożności. Zamość jest centrum edukacyjnym i handlowym. Nie ma powodów, aby w sytuacji kwarantanny i zamknięcia placówek oświatowych podróżować do Zamościa. Proszę o to, aby mieszkańcy ościennych gmin zostali w domach.Uspokajam też, że nie planujemy zamykania sklepów. Zaopatrzenie w sklepach jest wystarczające więc nie ma potrzeby robienia zapasów większych niż zwykle.#koronawirusZamosc #Zamosc #Zamośćtwierdzaotwarta

Opublikowany przez Andrzej Wnuk Czwartek, 12 marca 2020

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *