Ósemka uczestniczyła w biciu rekordu Guinnesa

Szkoła Podstawowa Nr 8 im. Orląt Lwowskich w Zamościu jako jedyna z Zamościa i jedna z sześciu z województwa lubelskiego przystąpiła do próby bicia rekordu Guinnesa pod nazwą Code & Shere Programuj z klasą. Cała akcja odbywała się z zachowaniem zasad i zgodnie z regulaminem Guinness World Records.
Wydarzenia miało miejsce 05 grudnia 2017 o godz. 10.30. Grupa 29 uczniów naszej szkoły została zakwalifikowane do ogólnopolskiej próby ustanowienia rekordu Guinnessa w równoczesnym programowaniu. Droga nie była łatwa. Swój akces zgłosiło 100 szkół z Polski. Nasza szkoła znalazła się w gronie 52 szkół z Polski i Litwy, którym udało się spełnić wymagania formalne. Oprócz próby ustanowienia rekordu innym ważnym celem była popularyzacja wśród młodzieży nauki programowania – umiejętności, która może okazać się kluczowa w ich dalszej przyszłości. Uczniowie pracowali zgodnie z konspektem przygotowanym przez ekspertów z dziedziny programowania jak również kadrę pedagogiczną. Nad stroną formalno- techniczną czuwali nauczyciele: Aneta Ferens Tomasz Flak, Joanna Borowiec- Szklarz, lekcję poprowadził Wiesław Sroka, a wszystko odbyło się w obecności 2 niezależnych świadków – pań Agnieszki Pasiecznej i Jolanty Fugiel.
W chwili obecnej ze wszystkich szkół do organizatora spływają protokoły i dokumentacja filmowo fotograficzną, której analiza pozwoli ogłosić ustanowienie rekordu. Czekamy na ten fakt z niecierpliwością

Artur Plewa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *