Ogólnopolski Konkurs „Parki i rezerwaty przyrody UNESCO”- wyniki

W dniu 20 stycznia w Młodzieżowym Domu Kultury w Zamościu odbyło się podsumowanie
Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Dziedzictwo UNESCO – Parki Narodowe
i rezerwaty przyrody” – Zamość 2021.

Ilość nadesłanych prac i ich poziom zaskoczyły zarówno nas jako organizatora, jak i komisję
konkursową, która nie miała łatwego zadania.

Komunikat z posiedzenia komisji  Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego
„Dziedzictwo UNESCO – Parki Narodowe i rezerwaty przyrody” – Zamość 2021

Na Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Dziedzictwo UNESCO – Parki Narodowe i rezerwaty
przyrody” – Zamość 2021, organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela
Makuszyńskiego w Zamościu, wpłynęło 619 prac ze 103 placówek z całego kraju.
Honorowy Patronat nad tym przedsięwzięciem objął Starosta Zamojski – Pan Stanisław
Grześko.

Dnia 20 stycznia 2022 r., komisja w składzie:
Pan Stanisław Pasieczny – artysta malarz i grafik, były dyrektor Biura Wystaw
Artystycznych Galerii Zamojskiej – przewodniczący jury;
Pan Dariusz Łukasik– artysta plastyk, instruktor plastyki w Zamojskim Domu Kultury –
członek jury;
Pani Ewa Balicka –podinspektor Wydziału Spraw Społecznych i Promocji Powiatu
(Starostwo Powiatowe) – członek jury;
postanowiła przyznać nagrody i wyróżnienia w następujących kategoriach:
Kategoria I – uczniowie szkół podstawowych – klasy 1-3
Nagrody:
I nagroda: Kornelia Bzumowska, lat 8, Szkoła Podstawowa Nr 7 w Chełmie, n-l Dorota
Pieńkowska;
II nagroda: Oliwia Szcząchor, lat 9, Szkoła Podstawowa Nr 4 w Zamościu, n-l Marzena
Mazur;
III nagroda: Daria Jurczyszyn, lat 7, Szkoła Podstawowa Nr 3 w Tomaszowie Lubelskim,
n-l Anna Zawadzka;

Wyróżnienia:

Matvii Domin, lat 8, Szkoła Podstawowa Nr 3 w Tomaszowie Lubelskim, n-l Katarzyna
Atalska;
Zuzanna Góra, lat 9, Szkoła Podstawowa Nr 4 w Zamościu, n-l Marzena Mazur;
Michał Winiarczyk, lat 8, Zespół Szkół Nr 13 w Lublinie, n-l Paulina Hałasa;
Kategoria II – uczniowie szkół podstawowych – klasy 4-8
Nagrody:
I nagroda: Izabela Kowalik, lat 10, Szkoła Podstawowa Nr 53 z Oddziałami Integracyjnymi w
Częstochowie, n-l Anna Langier;
II nagroda: Natalia Vetter, lat 14, Szkoła Podstawowa Nr 17 w Gdańsku, n-l Adriana
Zabieglińska;
III nagroda: Valentina Kollner, lat 12, Szkoła Podstawowa Nr 3 w Zamościu, n-l Magdalena
Majer;
Wyróżnienia:
Miłosława Rak, lat 11, Szkoła Podstawowa w Zabierzowie, n-l Anna Sternak;
Gabriela Gierasimiuk, lat 11, Szkoła Podstawowa Nr 3 w Bielsku Podlaskim, n-l Alina
Sacharowicz;
Igor Ponieważ, lat 11, Szkoła Podstawowa Nr 30 w Lublinie, n-l Katarzyna Stanuch;
Kategoria III – uczniowie szkół ponadpodstawowych
Nagrody:
I nagroda: Małgorzata Tybuś, lat 16, Pijarskie Liceum Ogólnokształcące w Łowiczu, n-l
Katarzyna Wojciechowska;
II nagroda: Aleksandra Goncikowska, lat 15, V Liceum Ogólnokształcące w Lublinie, n-l
Krystyna Rybka;
III nagroda: Zofia Włodkowska – Moszej, lat 15, Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w
Szczecinie, n-l Monika Buchalska;
Wyróżnienia:
Michalina Wieczorek, lat 17, I Liceum Ogólnokształcące w Biłgoraju, n-l Anna
Dobraczyńska;
Wiktoria Lewandowska, lat 15, I Liceum Ogólnokształcące w Łapach, n-l Justyna
Lewandowska;
Matylda Lotka, lat 16, Zespół Prywatnych Szkół Plastycznych w Łodzi, n-l Żaneta Widera –
Kondraciuk:
Kategoria IV– wychowankowie placówek wychowania pozaszkolnego, Specjalnych
Ośrodków Szkolno -Wychowawczych, a także innych ośrodków zajmujących się
edukacją
i wychowaniem dzieci z niepełnosprawnościami do 12 roku życia
Nagrody:
I nagroda: Jan Żuk, lat 7, Pałac Młodzieży w Warszawie, n-l Bożena Szynkielewska;
II nagroda: Justyna Wilczyńska, lat 11, Młodzieżowy Dom Kultury „Muranów” w
Warszawie, n-l Dorota Szczocka;
III nagroda: Zuzanna Huk, lat 9, Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu, n-l Magdalena
Majer;

Wyróżnienia:
Damian Urbanik, lat 11, Zespół Szkół Specjalnych Nr 5 w Sopocie, n-l Katarzyna
Pachowska;
Zofia Kozłowska, lat 11, Młodzieżowy Dom Kultury „Muranów” w Warszawie, n-l Dorota
Szczocka;
Izabela Czuk, lat 10, Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu, n-l Magdalena Majer;
Kategoria V – wychowankowie placówek wychowania pozaszkolnego, Specjalnych
Ośrodków Szkolno – Wychowawczych, a także innych środków zajmujących się
edukacją
i wychowaniem dzieci z niepełnosprawnościami powyżej 12 roku życia
Nagrody:
I nagroda: Aleksandra Mikołajska, lat 15, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu, n-l
Maria Mrożek;
I nagroda: Zuzanna Roszkowska lat 13, Mimbres- Pracownia Ceramiki w Warszawie, n-l
Dorota Łasisz
II nagroda: Wiktoria Fryżcewicz, lat 15, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu, n-l
Maria Mrożek;
III nagroda: Marta Pawlak, lat 14, Pałac Młodzieży w Szczecinie, n-l Bogumiła Kuźnicka;
Wyróżnienia:
Piotr Fudalewicz, lat 14, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu, n-l Maria Mrożek ;
Aleksandra Przerwa, lat 17, Młodzieżowy Dom Kultury w Ostrowie Wielkopolskim, n-l
Katarzyna Bielawska;
Olga Goch, lat 14, Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju, n-l Anna Świca;
Nagroda specjalna Pana Stanisława Pasiecznego
Varvara Liashenko, lat 7, Pałac Młodzieży w Katowicach,  n-l Joanna Lubowska –
Dziewierska;
Nagroda specjalna Pana Dariusza Łukasika
Sebastian Kubien, lat 7,  Pałac Młodzieży w Katowicach , n-l Joanna Lubowska –
Dziewierska;
Nagroda specjalna Pana Stanisława Grześko – Starosty Zamojskiego
Kacper Karaszewski, lat 8,Szkoła Podstawowa w Kaczórkach, n-l Anna Adamowicz;
Kwalifikacja do wystawy:
Zoja Ładykowska, lat 7,  Pałac Młodzieży w Warszawie, n-l Bożena Szynkielewska;
Maria Urbańczyk lat 15, Młodzieżowy Dom Kultury  Nr 2 w Tychach, n-l Adam Niesyto;
Olga Mych, lat 13, Młodzieżowy Dom Kultury Nr 1 w Tychach, n-l Bogna Bielecka;
Krystian Chmielewski, lat 10, Szkoła Podstawowa Nr 22 w Lublinie, n-l Marzena Żywicka;
Jowita Fąfara, lat 15, Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Bielsku – Białej, n-l  Anna Treszczyńska
– Rodak;
Zuzanna Dróbek, lat 13, Szkoła Podstawowa Nr 30 w Lublinie, n-l Katarzyna Stanuch;
Gabriela Łukasik, lat 13, Miejski Dom Kultury w Częstochowie, n-l Paweł Sadłocha;
Monika Gorczyca, lat 12, Młodzieżowy Dom Kultury Nr 1 w Tychach, n-l Bogna Bielecka;
Maura Więcek, lat 14, Szkoła Podstawowa w Komarowie – Osadzie, n-l Lidia Boguszewska
– Więcek;
Nina Kawałkowska, lat 10, Młodzieżowy Dom Kultury w Gorlicach, n-l Wojciech Haberek;
Pola Krygier, lat 10, Młodzieżowy Dom Kultury „Muranów” w Warszawie, n-l Dorota
Szczocka;
Piotr Tymura, lat 12, Szkoła Podstawowa Nr 3 w Zamościu, n-l Magdalena Majer;
Wiktor Górecki, lat 10, Młodzieżowy Dom Kultury w Ostrowie Wielkopolskim,
n-l Katarzyna Bielawska;
Maria Kosicka, lat 11, Młodzieżowy Dom Kultury Nr 2 w Tychach, n-l Adam Niesyto;
Michalina Misiur, lat 12, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu, n-l Maria Mrożek;
Hanna Kudła, lat 10, Osiedlowy Dom Kultury „Okrąglak” w Zamościu, n-l Maria Śliczniak,
Boris Chaykovskiy, lat 12, Młodzieżowy Dom Kultury „Muranów” w Warszawie, n-l Dorota
Szczocka;
Zofia Guzik, lat 12, Młodzieżowy Ośrodek Pracy Twórczej w Dąbrowie Górniczej,
n-l Sylwia Wójcik;
Emilia Grela, lat 10, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu, n-l Maria Mrożek;
Michalina Grzywna, lat 10, Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu, n-l Magdalena Majer;
Fabian Kuras, lat 7, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu, n-l Maria Mrożek;
Emilia Cyrwus, lat 9, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu, n-l Maria Mrożek;
Mariia Iankovskaia, lat 7, Pałac Młodzieży w Warszawie, n-l Bożena Szynkielewska.
Jury konkursu potwierdziło wysoki poziom artystyczny prac, zwróciło również uwagę
na jakość realizacji.

Jednocześnie komisja oceniająca składa podziękowania dla wszystkich uczestników,
nauczycieli oraz opiekunów za ciekawe doznania artystyczne.

Serdecznie zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu oraz do obejrzenia
wystawy pokonkursowej w naszej „Fotogalerii”. /materiał MDK/

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.