O zamojskim bilardziście – juniorze na ogólnopolskim forum

Tomasz Smól jest nowym ale niezwykle obiecującym zawodnikiem w kategorii junior młodszy. W roku kalendarzowym 2016 zakwalifikował się do finałów Mistrzostw Polski Juniorów 2016 startując pierwszy raz jako junior w Eliminacjach PZBil Mistrzostw Polski Juniorów w Pool Bilard 2016. Awans w eliminacjach potwierdził wysokie przygotowanie zawodnika do rozgrywek na poziomie ogólnopolskim. W odmianie 9 bil na MP Juniorów podczas International Billiard Festival Kielce 2016 zdobył w brawurowym stylu srebrny medal, stając się tym samym wicemistrzem Polski w kategorii junior młodszy. Zauważony i doceniony przez władze Polskiego Związku Bilardowego został w czerwcu 2016 roku powołany w skład kadry narodowej juniorów.

Tomek jest jedynym bilardzistą juniorem, który reprezentuje Lubelszczyznę (a nawet całą ścianę Wschodnią 😉 – bo nie ma tutaj klubów zrzeszających juniorów w pool bilardzie).
W tę niedzielę – 26 marca, odbył się ogólnopolski Junior Tour w Łodzi. Jest to największa impreza juniorska tej dyscypliny w Europie.
Tomkowi poszło bardzo dobrze i zajął I miejsce, a w tym gronie są mistrzowie Europy i świata (obecnymi mistrzami świata juniorów są właśnie Polacy !)
W Łodzi grało ponad 140 juniorów i juniorek. Tydzień wcześniej w Kielcach Tomek zakwalifikował się podczas eliminacji do Mistrzostw Polski Juniorów, które odbędą się już za miesiąc.
Na co dzień Tomek grywa w zamojskim klubie komercyjnym – Metro, gdzie trenuje go właściciel klubu – Tomasz Wiśniewski, który sam gra w lidze bilardowej, reprezentując klub sportowy Oskar Stalowa Wola. W rankingu klubowym zajmuje II miejsce – po trenerze 🙂
Od dwóch lat bierze udział w ogólnopolskich Mistrzostwach Amatorów, gdzie w tym roku udało mu się jako jedynemu młodemu reprezentantowi lubelskiemu dotrzeć do rundy pucharowej.

Jednocześnie należy podkreślić, że Tomek, oprócz gry w bilard i działalności sportowej, jest bardzo dobrym uczniem, zajmującym wysokie noty w konkursach językowych i chemicznych, ponadto uczęszcza do szkoły muzycznej II stopnia w Zamościu, gdzie gra w młodzieżowej orkiestrze symfonicznej. Podkreślić należy także jego wysoką kulturę osobistą, otwartość i bardzo dobre stosunki w relacjach z innymi zawodnikami.

info. Beata Gałan-Smól

 

One thought on “O zamojskim bilardziście – juniorze na ogólnopolskim forum

  • 4 kwietnia 2017 o 18:31
    Permalink

    Tomek jest niezwykłą osobą, którą było mi dane poznać osobiście. Jest inteligentny, kulturalny i niezwykle skromny. Ma w sobie coś w rodzaju magnesu, ponieważ przyciąga innych ludzi do siebie.
    Podziwiam go, bo potrafi połączyć szkołę zwykłą i muzyczną, i znaleźć jeszcze czas na bilard, a przy tym osiągać wysokie stopnie i noty w zawodach.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *