O Misiu Uszatku w Książnicy Zamojskiej

Jestem sobie mały miś...wyniki konkursu

27 marca 2017 r. dokonano oceny prac nadesłanych na konkurs organizowany przez Książnicę Zamojską im. S. K. Zamoyskiego w Zamościu Jestem sobie mały miś… Ze względu na duże zainteresowanie, wysoką liczbę (80) złożonych prac, a także bardzo dobry ich poziom, komisja konkursowa postanowiła rozdać, więcej niż przewidziano w regulaminie, nagród i wyróżnień. Siedem równorzędnych nagród przyznano następującym zespołom rodzinnym:
– Marysia i Angelika Gałkowskie z rodzicami Katarzyną i Krzysztofem z Jarosławca, gm.
Sitno,
– Krzyś i Natalia Kwiatkowscy z rodzicami Agnieszką i Kamilem oraz babcią Anną z
Zamościa,
– Zosia i Ola Leńczuk z rodzicami Anną i Tomaszem z Zamościa,
– Eliza i Izabela Morawskie z rodzicami Anną i Adrianem z Zamościa,
– Hania Rabiega z mamą Sylwią i babcią Józefą z Zamościa,
– Maja Suszek z mamą Moniką z Zamościa,
– Adela Szczech z rodzicami Anną i Karolem z Zamościa.

Przyznano także dwanaście wyróżnień dla rodzinnych zespołów: Zuzia Kliza z mamą
Magdaleną i ciocią Justyną (Kolonia Bortatycze, gm. Zamość), Jaś i Krzyś Kuniszyk z
rodzicami Aleksandrą i Michałem (Zrąb, gm. Skierbieszów), Ania Kohn z mamą Joanną
(Sumin, gm. Tarnawatka) oraz z Zamościa (Ania i Marysia Brogowskie z mamą Małgorzatą,
Michał Bukowski z babcią Aliną, Aleksandra Cytawa z mamą Anetą, Idalia i Róża Gołofit z mamą Barbarą, Aleksandra Kłopotowska z mamą Jolantą, Gaja Kondrat z rodzicami Martą i Piotrem, Zuzia Niećko z rodzicami Bożeną i Dariuszem, Madzia Piątek z mamą Joanną,
Kornelia Typek z rodzicami Anną i Rafałem).

Uroczysty finał konkursu odbędzie się 4 kwietnia 2017 r. o godz. 16.30 w siedzibie Książnicy Zamojskiej im. Stanisława Kostki Zamoyskiego, ul. Kamienna 20 w Zamościu. W programie, oprócz wręczenia nagród i wyróżnień, czytania fragmentów lektury oraz degustacji urodzinowego tortu Misia Uszatka, odbędzie się również wernisaż wystawy prezentującej wszystkie prace jakie napłynęły na konkurs. Ekspozycja trwać będzie do 30 kwietnia 2017 r.

Konkurs Jestem sobie mały miś… zorganizowany został z okazji obchodów 60 rocznicy urodzin MISIA USZATKA – bohatera literackiego, wykreowanego przez poetę, twórcę i redaktora czasopism dla dzieci Czesława Janczarskiego. Ideą przedsięwzięcia było wzmacnianie więzi rodzinnych poprzez rodzinne czytanie książek oraz wspólne tworzenie prac plastycznych (podobizny Uszatka), stąd jego adresatem były całe rodziny – dzieci, rodzice, dziadkowie i inni krewni.

Ogromne zainteresowanie konkursem świadczy o tym, że choć tytułowy bohater jest już dziś bardzo dorosłym misiem, wciąż zachwyca kolejne pokolenia najmłodszych czytelników, a dla ich rodziców, babć i dziadków jest nie tylko wspomnieniem dzieciństwa, ale także świetną okazją do wspólnej, rodzinnej zabawy.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *