Nowoczesny biurowiec klasy A w Zamościu? Podpisanie listu intencyjnego już jutro

Na 4 października zaplanowano oficjalne podpisanie listu intencyjnego przez prezydenta Miasta Zamość i przedstawicieli Agencji Rozwoju Przemysłu S.A.

List będzie efektem przystąpienia przez miasto w maju br. do programu wsparcia miast średnich pn. „Program Fabryka”, którego inicjatorem jest Agencja Rozwoju Przemysłu S.A.

Celem przedsięwzięcia  jest aktywizacja miast średnich przez zapewnienie warunków rozwoju dla firm z sektora nowoczesnych usług biznesowych. Program ma też powstrzymać odpływ mieszkańców do aglomeracji, a w dalszej perspektywie stworzyć dobre warunki do powrotu dla części z nich.

W ramach „Programu Fabryka” ARP S.A wybuduje w miastach od 50 do 217 tys. mieszkańców budynki o funkcjach biurowo-usługowych. Obszarem zainteresowania Agencji były miasta posiadające potencjał do lokowania inwestycji w obszarze sektora nowoczesnych usług (BPO/SSC/IT).  W wyniku analiz uwarunkowań lokalnych i oceny biznesowej ARP S.A zdecydowała o przyjęciu do pierwszego etapu realizacji projektu – osiem miast – w tym Zamość.

Jak podaje UM Zamość dzięki programowi w Zamościu powstanie nowoczesny biurowiec klasy „A” o powierzchni biurowej 5 000 m2. Docelowo inwestycja będzie realizowana w formule prawno-organizacyjnej, jaką jest powołanie spółki celowej, w ramach której Miasto Zamość zobowiąże się wnieść do spółki grunt pod budowę aportem. Wstępna lokalizacja – to teren przy ul. Monte Casino. Pod uwagę brane były również działki przy ul. Kilińskiego i Starowiejskiej.  Proces inwestycyjny ma ruszyć  w pierwszym kwartale  2019 r.

(fot. Tomasz Mikołajczyk – pixabay.com)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.