Nowoczesne centrum przesiadkowe w Zamościu

Jeszcze w tym miesiącu mają ruszyć pierwsze prace przy budowie nowoczesnego centrum przesiadkowego w Zamościu.

Nowoczesne centrum przesiadkowe, zwane też hub’em komunikacyjnym, pojawi się przy ul. Peowiaków (w sąsiedztwie Urzędu Gminy Zamość). Będzie integrować transport publiczny (miejski, PKP, BUS, samochody osobowe i rowery). Umowa na zrealizowanie inwestycji została już podpisana.

Obejmuje m.in.wykonanie remontu ulicy Peowiaków od Ronda Rady Europy do skrzyżowania z ul. Partyzantów wraz z przebudową istniejących zatok autobusowych, budowę parkingu w systemie „Park&Ride” (który będzie służyć będzie integracji i tworzeniu przejazdów łączonych samochód-kolej-MZK-rower-BUS), budowę ścieżki rowerowej oraz utworzenie miejsca do ładowania samochodu elektrycznego.

Powstaną trzy wiaty przystankowe. Wiata I będzie pełnić funkcję przystanku dla obsługi ruchu pasażerskiego busów z otwartą poczekalnią, przechowalnią bagażu w formie skrytek bagażowych, miejscem na automaty spożywcze oraz z toaletą automatyczną. Wydzielono w niej strefy do zadaszonego przechowywania rowerów oraz przeznaczono miejsce na paczkomaty.

Wiata II będzie pełniła funkcję dla przystanku dla obsługi ruchu pasażerskiego autobusów z otwartą przechowalnią. Część wiaty przeznaczona będzie na wypożyczalnię roweru miejskiego z sezonowym serwisem i miejscem do ładowania pojazdów elektrycznych.

W wiacie III znajdować będzie się przechowalnia indywidualnych rowerów oraz zewnętrzne stojaki rowerowe.

Termin wykonania umowy: 31.12.2018 r.
Firma: Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Sp. z o.o.
Wizualizacja: Architektoniczna Pracownia Projektowa – mgr inż. Liliana Fijołek-Jędruszczak

Advertisements

2 thoughts on “Nowoczesne centrum przesiadkowe w Zamościu

 • 17 maja 2018 o 13:13
  Permalink

  Miasto buduje kolejny dworzec. Tym razem jednak dla Gminy. Bo stamtąd jest wszędie daleko! Czy ktoś jest tu ślepy, czy tylko chce dać zarobić komuś z rodziny na tym. Jedyni pasażerowi którzy tam dojadą to Ci co będą mieli do załatwienia sprawę w Urzędzie Gminy.

  Odpowiedz
 • 17 maja 2018 o 13:21
  Permalink

  ZERO rozsądku. To brzmi jak trzeci dworzec, zamiast połączyć je w 1 jak mają inne miasta. Jest już HopStop, w drodze “rewitalizacja” dworca PKP, a teraz jeszcze Hub. Wszystko to chyba dla tych przyjeżdżających na weekend słoików, kitórzy i tak jeżdżą Blablacarem. Bo tym superszybkim szynobusem z przesiadką w Lublinie chyba nikt nie jeździ?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *