Nowe miejsca lęgowe wróbla domowego na osiedlach

budka

Trwa montaż budek lęgowych na osiedlach
W odpowiedzi na apel mieszkańców osiedla Planty dotyczący ustawienia budek w celu ochrony miejsc lęgowych wróbla domowego na osiedlach z zabudową wielorodzinną, w uzgodnieniu z Zakładem Gospodarki Lokalowej, spółdzielniami mieszkaniowymi im. Jana Zamoyskiego, im. Waleriana Łukasińskiego i „Energetyk”, ustalono potrzeby w tym zakresie. Obecnie zamontowano ponad 70 sztuk budek na części wskazanych terenów.

Budki lęgowe, które stanowić będą schronienie dla jerzyków, wróbli, szpaków czy sikorek, zostały wykonane i zamontowane przez osadzonych z Zakładu Karnego w Zamościu, pod nadzorem mjr Janusza Kopaczewskiego. Niezbędny materiał zabezpieczył Urząd Miasta Zamość. W planach jest wykonanie kolejnych budek, m.in. na potrzeby ogrodu zoologicznego. Na prośbę zarządów osiedli wykonane zostaną również specjalne budki dla bezdomnych kotów. Jedna już trafiła na spółdzielnię Energetyk.

Warto dodać, że w ostatnich latach na terenie Spółdzielni Mieszkaniowej im. Jana Zamoyskiego i Spółdzielni Mieszkaniowej im. Waleriana Łukasińskiego we współpracy z Zakładem Karnym w Zamościu wykonano i zamontowano na drzewach kilkaset budek lęgowych. Podobna akcja miała miejsce kilka lat temu w Parku Miejskim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.