Nominacja ZGL do tytułu Lider Rozwoju Regionalnego 2015

zycie_zamoscia_artykul2-300x169Zakład Gospodarki Lokalowej w Zamościu uzyskał nominację do tytułu Lider Rozwoju Regionalnego 2015.

Lider Rozwoju Regionalnego to prestiżowy ogólnopolski program, którego laureatami zostają firmy i miasta działające dla dobra lokalnej społeczności – skutecznie pozyskujące fundusze unijne na inwestycje, realizujące je sprawnie i szybko, a przy tym nie zapominające o wielu innych potrzebach mieszkańców. Program Lider Rozwoju Regionalnego prowadzony jest przez Polską Agencję Przedsiębiorczości oraz redakcje „Biznes Plus” „Gazety Wyborczej” i „Forum Przedsiębiorczości” „Dziennika Gazety Prawnej”.

Zakład Gospodarki Lokalowej w Zamościu sp. z o.o. znalazł się w tym roku w gronie nominowanych. Nominacja uwzględnia działalność Spółki, a zwłaszcza realizację projektu „Trasa Turystyczna Bastionu VII-Nadszaniec w Zamościu”. Trasa Turystyczna w zrewitalizowanym obiekcie Bastionu VII udostępniona została zwiedzającym od 2010 r. Jest to około półkilometrowy podziemny spacer, podczas którego można zapoznać się ze zmianami, jakie na przestrzeni 250 lat przeszły fortyfikacje Zamościa.

Trasa Turystyczna każdego roku cieszy się dużym zainteresowaniem turystów, zarówno z kraju, jak i z zagranicy, co przedkłada się na rosnącą liczbę zwiedzających. W roku 2010 Trasę odwiedziło ok. 8 tysięcy osób, w roku 2014 zwiedzających było już ponad 18 tysięcy. Jednym z elementów promocji projektu jest strona internetowa www.nadszaniec.zamosc.pl gdzie można bliżej zapoznać się z ofertą, a także zarezerwować i kupić bilet wstępu.

Tytuł Lidera Rozwoju Regionalnego trafia do miejsc, gdzie widać pozytywne zmiany w otoczeniu dzięki realizacji wielu kluczowych projektów. Jego ważnym zadaniem i celem jest promowanie biorących w nim udział miast, gmin czy firm i możliwie najbardziej profesjonalne nagłaśnianie ich działań i sukcesów.

Laureat programu wejdzie w posiadanie praw używania godła programu we wszystkich celach i formach, jakie uzna za stosowne i potrzebne. Zaprezentowanie i docenienie najprężniej działających polskich firm i samorządów odbędzie się w listopadzie br. na III Polskim Kongresie Przedsiębiorczości w Łodzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *