Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną kolizji

Na skrzyżowaniu ul. Lwowskiej z ul. Młyńską w Zamościu doszło do kolizji, w której uczestniczyły dwa auta osobowe. 43-letnia kierująca Volkswagenem nie ustąpiła pierwszeństwa i uderzyła w jadącego z naprzeciwka Fiata. Kierująca Fiatem trafiła do szpitala, na szczęście po badaniach okazało się, że nie odniosła poważniejszych obrażeń. Apelujemy o ostrożność na drodze.

Do zdarzenia doszło dzisiaj rano około godziny 7:00 w Zamościu na skrzyżowaniu ulicy Młyńskiej z Lwowską. Policjanci na podstawie relacji uczestników i świadków, powstałych śladów oraz uszkodzeń pojazdów ustalili przebieg zdarzenia. Z ich ustaleń wynika, że kierująca Volkswagenem jechała ulicą Młyńską i na skrzyżowaniu z ulicą Lwowską zamierzała skręcić w lewo w kierunku rynku Nowego Miasta. W tym samym czasie na skrzyżowanie z naprzeciwka wjechała kierująca Fiatem, która zamierzała jechać prosto. Obie kierujące na sygnalizatorze miały zielone światło, jednak skręcając w lewo kierująca Volkswagenem zobowiązana była ustąpić pierwszeństwa kierującej Fiatem. Niestety nie zastosowała się do tego obowiązku doprowadzając do zderzenia samochodów.

Fiatem kierowała 38-latka, za kierownicą Volkswagena siedziała 43-latka. Obie kierujące są mieszkanki Zamościa. 38-latkę załoga karetki pogotowia przetransportowała do szpitala. Po badaniach okazało się, że poza niegroźnymi potłuczeniami kobieta nie doznała poważniejszych obrażeń i mogła wrócić do domu.

Kierujące były trzeźwe, podróżowały same. Po zderzeniu samochody nie nadawały się do dalszej bezpiecznej jazdy, policjanci zatrzymali, więc ich dowody rejestracyjne.

Dla kierującej Volkswagenem kolizja zakończyła się mandatem karnym w wysokości 1500 złotych i 12 punktami karnymi.

Kierując pojazdem zachowajmy należytą ostrożność, stosujmy się do znaków oraz przepisów i zasad ruchu drogowego. Warto też zachować czujność na drodze, a przed wykonaniem manewru upewnić się, czy będzie on bezpieczny. W ten sposób unikniemy niepotrzebnego stresu, konsekwencji prawnych, a nawet poważniejszego nieszczęścia.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *