Nietrzeźwi kierujący. Jeden zatrzymany dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu, drugi wpadł podczas kontroli drogowej

Dzięki informacji przekazanej przez inną osobę policjanci zatrzymali kierującego busem, który w organizmie miał ponad 2,5 promila. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie też zatrzymany do kontroli drogowej w Brodach Małych kierowca Opla. Siedzący za kierownicą osobówki 25 latek w organizmie miał ponad promil.

Wczoraj do dyżurnego zamojskiej Policji wpłynęło zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym.  Siedzący za kierownicą busa marki Volkswagen mężczyzna miał poruszać się ulicą Szwedzką w Zamościu. Dyżurny natychmiast skierował tam patrol.

Policjanci zauważyli wskazany w zgłoszeniu pojazd w czasie, gdy kierujący cofał z parkingu na ulicę. Za kierownicą volkswagena siedział 35-latek. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie prawie 2,5 promila alkoholu.

Mieszkańcowi Zamościa policjanci zatrzymali prawo jazdy, wkrótce 35-latek za popełnione przestępstwo wytłumaczy się w sądzie.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie również 25-latek. W nocy jego niepewny styl jazdy zauważył patrol z Komisariatu Policji w Szczebrzeszynie. Policjanci zatrzymali go do kontroli drogowej w Brodach Małych. Kierujący oplem mieszkaniec Szczebrzeszyna w organizmie miał ponad promil.

Przypominamy, że przestępstwo tego typu zagrożone jest karą pozbawienia wolności w wymiarze do 2 lat, utratą prawa jazdy oraz obowiązkiem zapłaty na wskazany przez sąd cel określonej kwoty w wysokości nawet 60 tysięcy złotych.

Pamiętajmy, że pijany kierowca to zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu. Swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem może on doprowadzić do tragedii na drodze. Dlatego też nie bądźmy obojętni i reagujmy. Widząc niepewny styl jazdy kierowcy alarmujmy służby ratunkowe.

aspirant sztabowy Dorota Krukowska – Bubiło

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *