Nawiązywali międzynarodową współpracę

W ubiegłym tygodniu w Zamościu można było usłyszeć języki z jedenastu zakątków świata, a to za sprawą seminarium kontaktowego dla zamojskich szkół, stowarzyszeń i fundacji, które chcą organizować spotkania i wymiany młodzieży w ramach programu Erasmus+ i innych unijnych grantów.
Doświadczeni koordynatorzy i liderzy międzynarodowych spotkań reprezentujący szkoły, placówki wychowawcze i organizacje pozarządowe przyjechali z Litwy, Łotwy, Estonii, Czech, Chorwacji, Bułgarii, Rumunii, Węgier, Słowacji, Grecji i Cypru, a głównym celem ich wizyty było nawiązanie kontaktów i stworzenie w przyszłości projektowych partnerstw.
W seminarium wzięli udział nauczyciele z 12 szkół i przedstawiciele 8 zamojskich organizacji – w sumie, 29 osób. – „Taka, bezpośrednia forma łączenia szkół, organizacji i ludzi zawsze przynosi efekty i jestem pewny, że ta wizyta zaowocuje partnerstwami i współpracą” – mówi Andrzej Smyk, koordynator przedsięwzięcia.
Po spotkaniu, które odbyło się w świetlicy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1, goście zwiedzili miasto i pełni miłych wrażeń wrócili do Motycza Leśnego, miejsca projektowych działań.
Seminarium zostało zorganizowane przez Fundację „Szczęśliwe Dzieciństwo” z Lublina i Stowarzyszenie „Heureka Generator” z Zamościa w ramach projektu „I will find you” (Erasmus+ Akcja Kluczowa 1, sektor Młodzież) – Krystyna Rybińska-Smyk

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *