Nadchodzi VI Orszak Trzech Króli w Zamościu- publikujemy biogramy odtwórców głównych ról

TRZEJ KRÓLOWIE TO:
KRÓL KACPER VI – Szymon Trytek
Urodzony w Zamościu. Najstarszy z trojga rodzeństwa. Uczeń Zespołu Szkół
Ponadpodstawowych Nr 3 w Zamościu, lektor w parafii pod wezwaniem Świętej Bożej Opatrzności  i zawodnik sekcji podnoszenia ciężarów w Klubie Sportowym „Agros” Zamość
 
Mówi: „Boże Narodzenie to czas radości z przyjścia Chrystusa na świat. Jednak w całym tym świątecznym zabieganiu łatwo zapomnieć, że w tym święcie nie chodzi tylko o ziemskie przyjście na świat Zbawiciela. Najważniejsze jest aby przygotować w swoim sercu miejsce, aby pozwolić Jezusowi narodzić się w sobie w sposób duchowy”.
 
KRÓL MELCHIOR VI – Leszek Stankiewicz
Urodzony w Zamościu, mieszkający w Płoskiem nauczyciel wychowania fizycznego, zastępca dyrektora Szkoły Podstawowej w Płoskiem im. Papieża Jana Pawła II w Płoskiem. Rodzina: żona Elżbieta, bibliotekarka, Dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Zamość w Mokrem. Szóstka dzieci, troje wnucząt. Współzałożyciel i trener Uczniowskiego Klubu Sportowego Azymut, honorowy dawca krwi, działacz Zamojskiego Centrum Wolontariatu, OSP Płoskie, Rycerzy Kolumba przy parafii św. Tomasza Apostoła w Zamościu.

Mówi: „Udział w Orszaku Trzech Króli to dla mnie wielki zaszczyt i wyróżnienie. Po raz kolejny mieszkańcy Zamościa i okolic mogą wspólnie manifestować swoje katolickie wyznanie i cieszyć się z Bożego Narodzenia. A my, Trzej Królowie niesiemy dla Dzieciny Jezus współczesne dary naszych serc – czyli miłosierdzie, jedność, braterstwo i patriotyzm”.

KRÓL BALTAZAR VI – Bolesław Bełz
Żonaty – żona Alicja. Dwoje dzieci – Katarzyna, Piotr. Członek Zespołu Pieśni i Tańca “Zamojszczyzna” oraz Stowarzyszenia Przyjaciół Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca “Zamojszczyzna” oraz Stowarzyszenia Przyjaciół Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca “Zamojszczyzna.

Mówi: “Funkcję Króla Baltazara będę pełnił już po raz szósty. Traktuję to jako wielkie wyróżnienie. Za każdym razem jest to dla mnie również wielkie przeżycie duchowe. Orszak Trzech Króli jest doskonałą okazją do manifestowania radości z narodzin naszego Zbawiciela oraz znakiem przywiązania narodów Europy do wartości chrześcijańskich. Pielęgnowanie i kultywowanie wartości i tradycji chrześcijańskich jest szczególnie ważne w obecnych, trudnych czasach. W Orszaku Trzech Króli piękne jest to, że biorą w nim aktywny udział różne środowiska mieszkańców Zamościa  i wszystkie pokolenia”.

 
ŚWIĘTA RODZINA:

Anna i Sebastian Telenga, mieszkańcy Zamościa, Anna i Sebastian Telenga,
mieszkańcy Zamościa, przedstawiciele Parafii Świętego Krzyża w Zamościu, rodzice dwójki dzieci: Kubusia i Zuzi.
Mówią: „Jesteśmy dumni, że już po raz trzeci powierzono nam pełnienie tak zaszczytnych ról. Wędrujemy w Orszaku, by uświadomić sobie obecność Jezusa w naszym życiu. Orszak Trzech Króli daje możliwość wspólnego, radosnego i rodzinnego kolędowania na chwałę Bożą. Cieszymy się, że będziemy mogli uczestniczyć w wydarzeniu, które przybliża wszystkim mieszkańcom naszego miasta symbolikę  i znaczenie Święta Objawienia Pańskiego. Jesteśmy przekonani, że VI Orszak Trzech Króli, który wyruszy 6 stycznia, przyniesie dobre owoce, które nam
wszystkim będą towarzyszyły przez każdy kolejny dzień 2020 roku”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.