MULTILIGA 2018

W sobotę 27 stycznia na lubelskiej pływalni Aqua rozegrano pierwsze w tym roku zawody pływackie. Zawody były rozgrywane w ramach Wojewódzkiej Ligi Dzieci i Młodzików 10-12 lat i Wojewódzkiej Ligi Juniorów Open-13 lat i więcej. W obu przypadkach były to pierwsze rundy rozpoczynające całoroczną rywalizację klubów województwa lubelskiego. Z uwagi na warunki( pływalnia 10 torowa) tylko w Lublinie można przeprowadzić te zawody jednocześnie, funkcjonują one pod wspólną nazwą Multiliga. Koniec stycznia okazał się dość trudnym terminem dla wszystkich-rozpoczynające się ferie zimowe, bale gimnazjalne, bale maturalne, ale największym problemem okazała się duża absencja spowodowana chorobami. Wielu zawodników było tuż po chorobie, w trakcie choroby lub tuż przed chorobą! Niestety kalendarz imprez zatwierdzony został już jesienią, poza tym jest on zsynchronizowany z kalendarzem imprez centralnych więc zmiana nie wchodziła w grę.
Zawodnicy Orki w Lublinie wystąpili ostatecznie w sile 36 zawodniczek i zawodników. W młodszej lidze Orka uplasowała się na miejscu 6 wśród 16 sklasyfikowanych klubów. Indywidualnie najwyżej uplasowała się 11 letnia Iza Kropornicka w konkurencji 50 m stylem dowolnym zajmując miejsce 2. Aleksandra Szaluś była 7 a Zuzanna Gwozda 8 w wyścigu na 50 m stylem klasycznym-obie 12 lat. Na tym samym dystansie w konkurencji chłopców 12 letnich- 6 był Mateusz Abraszek. Na 200 m stylem grzbietowym 9 była Iza Naklicka, 10 Aleksandra Szaluś a 11 Anna Biczak. Na 100 m stylem grzbietowym 10 miejsce zajęła Natalia Hauzner-11 lat. 6 miejsce na 200 grzbietowym wywalczył Piotr Abraszek. 6 miejsce zajęła sztafeta chłopców 4×50 m stylem dowolnym w skłdzie: Dziura Michał, Dziura Kacper, Magryta Michał i Krzysztof Charkot. Sztafeta mieszana 12 latków 4×50 m stylem dowolnym w składzie: Biczak Anna, Łuczak Krzysztof, Szaluś Aleksandra i Pęk Kacper zajęła miejsce 4. W lidze open nieco starsi koledzy i koleżanki wypadli jeszcze lepiej plasując się na wysokim 3 miejscu wśród 17 klubów z całego województwa. Rywalizację starszych mocnym akcentem rozpoczęła Julia Malinoś, która czasem 27,57 ustanowiła swoją ,,życiówkę”, poprawiła rekordy klubu 14 i 15 latek należące od 2007 roku do Marceliny Radlińskiej (27.65) i wygrała sprinterską konkurencję 50 m stylem dowolnym kobiet. 5 miejsce w tej samej konkurencji wywalczyła Katarzyna Szuper. W konkurencji mężczyzn na 50 m stylem dowolnym 8 był Mateusz Łukaszczyk. Na 100 m stylem klasycznym 4 była Klaudia Malec a 7 Julia Bednarz. Mateusz Łukaszczyk zajął 4 a Rafał Chyrchała 10 miejsce na 200 m stylem grzbietowym. Wysoką 3 lokatę wywalczyła na sprinterskim dystansie w stylu motylkowym Katarzyna Szuper, 7 w tej konkurencji była Klaudia Wróblewska. Julia Malinoś wywalczyła 5 lokatę na dystansie 400 m stylem dowolnym. Bardzo dobrze spisały się po raz kolejny młode żabkarki tym razem w konkurencji 200 m stylem zmiennym. Klaudia malec zajęła miejsce 3 a Julia Bednarz miejsce 4. W męskim wydaniu tej konkurencji 7 był Filip Łagoźny a 9 Kewin Mandziuk. Srebrny medal na zakończenie zawodów dorzuciły jeszcze dziewczyny w rywalizacji sztafet 4x100m stylem dowolnym w składzie: Julia Malinoś, Julia Bednarz, Klaudia Malec i Katarzyna Szuper.