Mieszkanie Plus przy ul. Parkowej w Zamościu

Sześć czterokondygnacyjnych budynków powstaje w ramach programu Mieszkanie Plus. Planowany termin zakończenia inwestycji to połowa roku 2022.

Inwestycję finansuje FunduszSektora Mieszkań dla Rozwoju FIZAN, którego aktywami zarządza PFR Nieruchomości S.A.

Autorami projektu są: Pracownia Architektury i Urbanistyki Rafał Mazur oraz GDA Łukasz Gaj. Generalnym wykonawcą została firma budowlana API.

Jak wszystkie inwestycje w rynkowej części programu Mieszkanie Plus, także i ta powstaje w ścisłej współpracy z lokalnym samorządem- Miastem Zamość, które wniosło aportem działki, gdzie realizowana jest inwestycja.

W Zamościu powstanie 96 mieszkań, w tym:

M1- 2, M2-18, M3-60, M4-16.

Najprawdopodobniej w pierwszej połowie 2021 roku Rada Miasta Zamość podejmie uchwałę określającą zasady naboru wniosków i kryteria oceny. Rekrutacja do mieszkań ma ruszyć na pół roku przed oddaniem inwestycji do użytkowania czyli w pierwszym kwartale 2022 roku. Dokładne terminy zostaną podane do publicznej wiadomości z odpowiednim wyprzedzeniem.

Program Mieszkanie Plus nie jest programem budownictwa socjalnego, dlatego osoby zainteresowane wynajmem mieszkania powinny realnie ocenić swoje możliwości finansowe.

Jak informuje PFR Nieruchomości S.A. nabór będzie składał się z trzech etapów:

– pierwszy etap to przyjmowanie wniosków. Będzie można je wypełnić online lub w Urzędzie Miasta. Samorząd sprawdzi wnioski i każdemu przydzieli odpowiednią liczbę punktów – zgodnie z uchwalonymi kryteriami pierwszeństwa.

– etap drugi to badanie zdolności czynszowej (tj. czy najemca będzie w stanie opłacać czynsz). Badanie to nie jest konieczne, jeżeli po podpisaniu umowy najmu najemca wpłaci 6-miesięczną kaucję

– etap trzeci to weryfikacja w BIG Infomonitor. Przyszły najemca nie możne mieć żadnych zaległych (przeterminowanych) zadłużeń. Uwaga! Można mieć kredyt albo spłacać raty. Ważne, czy zobowiązania są spłacane terminowo.

skład opłat związanych z najmem mieszkania wchodzą: czynsz najmu, opłaty eksploatacyjne (opłaty związane z eksploatacja powierzchni wspólnych) oraz opłaty za media według zużycia w tym opłata za wywóz śmieci. Stawki czynszu zostaną ogłoszone przed naborem.

Przewidziany standard wykończenia mieszkań: podłogi, glazurą, terakota łazienka kuchnia, biały montaż w łazience, stolarka: drzwi wewnętrzne i zewnętrzne.

Ściany będą pomalowane na biało. Po stronie najemcy jest zakup mebli (w tym kuchennych) oraz sprzętu RTV/AGD.  Przewidziane są mieszkania z udogodnieniami dla osób niepełnosprawnych ruchowo.

Więcej informacji i plany mieszkań- https://zamosc.mdr.pl/

 

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *