Miasto Zamość podejmuje walkę z suszą #ZachowajWodę

Śladem dobrych praktyk innych miast w Polsce i na całym świecie, Miasto Zamość podejmuje walkę z suszą.

Ze względu na niewielkie opady deszczu i prognozowaną przez ekspertów suszę, koszenie terenów zielonych, w tym również wykaszanie pasów drogowych, rond itp. zostanie mocno ograniczone. Jedyne prace, jakie będą prowadzone, to zabiegi pielęgnacyjne, które pozwolą zachować estetykę i czystość w mieście, a także zapewnić bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Koszenie w parku miejskim, na bulwarach, a także na terenach zieleni wokół Starego Miasta  będzie wykonywane 2-3 razy w roku, by wilgoć w glebie była zatrzymywana jak najdłużej. Częstotliwość koszenia będzie uzależniona od warunków pogodowych. Miejskie tereny zielone w Zamościu zajmują łącznie ok. 84 ha.

Apelujemy do mieszkańców o oszczędzanie wody w domach i zrezygnowanie z wykorzystywania jej do celów gospodarczych, np. podlewania ogrodu. Oszczędzajmy wodę przy zwykłych, codziennych czynnościach.

Oszczędzajmy wodę w domach!

Zamiast kąpieli, weź szybki prysznic.

Zakręcaj wodę podczas mycia zębów i golenia.

Zbieraj wodę z płukania warzyw, z porannej toalety bez detergentów, a następnie przelej ją do butelki i podlej okoliczne krzewy i drzewa. Daj dobry przykład sąsiadom.

Zbieraj deszczówkę w swoim ogrodzie.

Ogranicz koszenie trawnika, załóż łąkę kwietną. (info.UM)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.