Miasto Zamość dofinansuje wymianę starych, nieefektywnych urządzeń grzewczych

Już po raz szósty Miasto Zamość dofinansuje wymianę starych, nieefektywnych urządzeń grzewczych. W budżecie na rok 2021 zarezerwowano na ten cel 300 tysięcy złotych, dzięki czemu stare piece węglowe będą mogły być zastąpione nowymi, ekologicznymi urządzeniami. Nabór wniosków zaplanowano w marcu. W ciągu pięciu lat (2016-2020) Miasto Zamość przeznaczyło na dotacje blisko 1,5 mln zł.

Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku, o dofinansowanie będą mogli starać się osoby fizyczne, prawne, przedsiębiorcy. Dofinansowanie dla osób fizycznych wyniesie 60% kosztów inwestycji (obejmującej demontaż starego urządzenia, zakup i montaż nowego), ale nie więcej niż 6 tys. złotych. Program jest adresowany również m.in. do wspólnot mieszkaniowych.

– „Zachęcamy mieszkańców do skorzystania z dofinansowania i wymiany pieca, ponieważ automatyczne mierniki jakości powietrza systemu Airly, które działają na terenie Zamościa, wskazują, że jakość powietrza w mieście bywa zła, a mieszkańcy skarżą się na dym i smog. Piece ekologiczne to nie tylko korzyść dla środowiska, ale i domowego budżetu”- mówi dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Zamość Jarosław Miechowiecki.

Od 1 lutego na stronie internetowej www.zamosc.pl oraz w Biuletynie Informacji Publicznej (w zakładce: informacje o środowisku – wnioski) udostępnione zostaną wzory wniosku wraz z załącznikami oraz Regulaminem udzielania dotacji.

Wnioski będą dostępne także w Biurze Obsługi Interesanta (parter Ratusza, ul. Rynek Wielki 13) oraz budynku Urzędu Miasta Zamość przy ul. Partyzantów 10.

Zasady wymiany pieca i skorzystania z dotacji, pozostają niezmienione. Mieszkańcy we własnym zakresie wybierają wykonawcę/instalatora, również sami zajmują się zezłomowaniem starego urządzenia, ale dopiero po podpisaniu umowy o dofinansowanie z Miastem Zamość. !!! Regulamin udzielania dotacji nie przewiduje dofinansowania w sytuacji, gdy urządzenie zostanie wymienione już wcześniej.

Wnioski będzie można składać po ogłoszeniu naboru. Pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska UM Zamość są do dyspozycji i udzielają informacji pod nr tel. 84 6772 438. (UM)

Miasto Zamość dofinansuje wymianę starych, nieefektywnych urządzeń grzewczych

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *