MECHANIK – najlepszy w eliminacjach powiatowych

W dniu 21 kwietnia 2017 roku w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Zamościu odbyły się ELIMINACJE POWIATOWE XXI EDYCJI  OGÓLNOPOLSKIEGO MŁODZIEŻOWEGO TURNIEJU MOTORYZACYJNEGO DLA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH. Gospodarzem turnieju był Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Zamościu, współorganizatorami: Komenda Miejska Policji w Zamościu, Wydział Ruchu Drogowego Policji oraz Straż Miejska Miasta Zamość. W czasie turnieju przeprowadzono konkurencje teoretyczne:

 znajomość przepisów i zasad ruchu drogowego
 określanie pierwszeństwa przejazdu przez skrzyżowanie
 znajomość historii polskiej motoryzacji

a także praktyczne:

 udzielanie pomocy przedmedycznej ofiarom wypadków drogowych jazda sprawnościowa samochodem z „talerzem Stewarta” na czas po wyznaczonym torze  jazda sprawnościowa motorowerem na czas po wyznaczonym torze.

Najlepszym zespołem po raz kolejny zostali uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Zamościu w składzie; Arkadiusz Prus kl. III E, Łukasz Daniluk kl. II D i Kamil Brzezicki kl. III E. Drużynę przygotował mgr inż. Mirosław Skóra. Indywidualnie bezkonkurencyjny okazał się Arkadiusz Prus, Drugie miejsce zajął Łukasz Daniluk. Drużyna z zamojskiego „Mechanika” będzie reprezentowała powiat zamojski w ELIMINACJACH WOJEWÓDZKICH, które odbędą się w Ośrodku Doskonalenia Techniki Jazdy WORD w Lublinie 19.05.2017r.

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *