Maseczki dla mieszkańców

Na początek ok. 7 tysięcy bezpłatnych, jednorazowych maseczek ochronnych trafi do mieszkańców Zamościa. Poprzez wolontariuszy będą przekazywane wszystkim, którzy ich potrzebują.

Maseczki będzie rozdawać Policja i Straż Miejska, a za pośrednictwem Zamojskiej Rady Seniorów zostaną przekazane najstarszym mieszkańcom miasta.

– Cały czas opiekuję się osobami starszymi i widzę, że niestety są niezdyscyplinowane, wychodzą z domu, mimo, że opiekuje się nimi wojsko, wolontariusze i zaopatrują we wszystko, co jest  potrzebne. Niektórzy z seniorów nie mają maseczek, szyją je sami, ale zdarza się, że robią to niewłaściwie lub z nieodpowiednich materiałów, więc trzeba im pomóc, żeby byli bezpieczni- mówiła Przewodnicząca Zamojskiej Rady Seniorów Krystyna Rybińska- Smyk odbierając partię maseczek uszytą przez panie z Zamościa i Kół Gospodyń Wiejskich z okolicznych gmin.  

– Maseczki trafiły do radiowozów Policji i Straży Miejskiej i jeśli funkcjonariusze zobaczą kogoś bez maseczki, to będą ją takim osobom wręczać. Mamy wystarczająco dużo materiałów i chętnych pań szyjących, choć gdyby ktoś chciał dołączyć do akcji- to serdecznie zapraszamy, maseczki będą sukcesywnie rozdawane mieszkańcom, postaramy się zaopatrzyć w nie jak największą liczę osób- mówi Przewodniczący Rady Miasta Zamość i inicjator akcji Piotr Błażewicz.

Od 16 kwietnia każda osoba w miejscu publicznym ma obowiązek zasłaniania ust i nosa poprzez noszenie maseczki, szalika czy chustki. Obowiązek dotyczy wszystkich, którzy znajdują się np. na ulicach, w urzędach, sklepach itd. Zasłanianie nosa i ust nie zwalnia z konieczności zachowania odpowiedniego dystansu (minimum 2 metry) ( info. UM )

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *