Martwe ptaki w zamojskim parku

Przy stawie w parku miejskim pojawiły się tabliczki zakazujące dokarmiania ptaków i ryb. Jak informuje Urząd Miasta Zamość uprasza się o nie wchodzenie do wody i nie dotykanie padłych kaczek.

Zakaz ma związek z przypadkami śmierci ptactwa, do których doszło kilka dni temu. Martwe kaczki zostały odłowione przez pracowników ogrodu zoologicznego, niestety, na razie nie wiadomo co było przyczyną śmierci ptaków. W miniony wtorek (2 lipca) Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Zamość zwrócił się z prośbą do Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Zamościu o zajęcie się sprawą. Centralne Laboratorium Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o. pobrało już wodę ze stawu do wstępnych badań.

Jeśli podczas wizyty w parku, ktoś zauważy martwego ptaka lub ryby, należy powiadomić o tym Straż Miejską (tel. 986 lub 84 639 93 41) albo Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Zamość (84 677 24 31).

Przypominamy, że na terenie parku obowiązuje Regulamin, który min. in zabrania bez zgody właściciela obiektu kąpieli, wędkowania i wodowania wszelkiego typu sprzętu wodnego.

( inf. i fot. UM Zamość)

One thought on “Martwe ptaki w zamojskim parku

  • 7 lipca 2019 o 12:43
    Permalink

    A moze w koncu ktos pomysli o tym zeby postawic w parku tzw. “kaczkomaty” z karma dla ptakow. Wiadomo nie od dzis, ze karmienie kaczek, golebi i ryb w parku to duza atrakcja dla dzieci. I ludzie nadal beda je karmic pieczywem mimo zakazow. Wiem, ze najprosciej powiesic tabliczke ” zakaz karmienia” ale przeciez od lat sie to nie sprawdza

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.