“Małe ojczyzny” – skąd pochodzą Twoi przodkowie

Uniwersytet Łódzki – Pracownia Biobank oraz Bursa Międzyszkolna Nr 2 w Zamościu w ramach projektu naukowo – badawczego “Małe ojczyzny” zorganizowali wykład pt. “Skąd pochodzą Twoi przodkowie?”

Spotkanie przeprowadzili pracownicy Biobanku Uniwersytetu Łódzkiego: mgr Marcin Słomka, mgr Illia Shrubkovskyi, dr Justyna Jarczak, dr Dominik Strapagiel – kierownik Pracowni Biobank Uniwersytetu Łódzkiego.
Opowiedzieli o realizowanym projekcie a także o innych projektach naukowych w Pracowani Biobanku na Uniwersytecie Łódzkim. Ponadto podzielili się wiedzą na temat biobankowania materiału biologicznego, w jakim celu jest gromadzony i przechowywany i jakie to ma znaczenie dla społeczeństwa, dla naszej przyszłości.
Prowadzący zaprezentowali tajniki pracy w laboratorium genetycznym, zapoznali z całą ścieżką od pojedynczej próbki poprzez wiele kroków procedur laboratoryjnych aż po uzyskanie wyniku.
Wykład cieszył się ogromnym zainteresowaniem młodzieży bursy oraz licznie przybyłych gości z zewnątrz. ( materiał nadesłany)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.