Lekkoatletyka dla każdego

We wtorek, 29 listopada, na hali sportowej Zespołu Szkół nr 6 w Zamościu odbyły się kolejne zawody międzyszkolne Lekkoatletyka dla każdego! dla klas I-III szkół podstawowych. Impreza miała wyjątkowy charakter, ponieważ po raz pierwszy wzięli w niej udział wyłącznie uczniowie klas sportowych. Podczas otwarcia nie zabrakło też znakomitych gości. Tym razem swoją obecnością zaszczycili nas: Dyrektor Wydziału Kultury i Sportu UM Zamość – Pani Małgorzata Bzówka, Dyrektor Wydziału Oświaty UM Zamość – Pani Agnieszka Kowal oraz Dyrektor Zespołu Szkół nr 6 w Zamościu – Pan Grzegorz Lasek. Po krótkim otwarciu i przemówieniach gości, trener główny OLA Zamość w podziękowaniu za dotychczasową i z nadzieją na jeszcze bardziej owocną współpracę przekazał Dyrektorowi ZS nr 6 tablicę informującą, że szkoła realizuje program LDK!

Po części oficjalnej odbyła się rozgrzewka dla wszystkich uczestników, a następnie rozpoczęto rywalizację w 7 konkurencjach lekkoatletycznych dla dzieci. Uczniowie sportowych klas drugich oraz trzecich ze Szkół Podstawowych nr 4, 8 oraz 9 w Zamościu rywalizowali w:

1. Wahadłowej sztafecie sprinterskiej
2. Wahadłowej sztafecie slalomowo – sprinterskiej
3. Wahadłowej sztafecie płotkarsko – sprinterskiej
4. Skokach dodawanych
5. Skokach w krzyżaku
6. Rzucie piłką lekarską 1 kg w przód znad głowy
7. Biegu wytrzymałościowym 3 minutowym

Po zaciętej, ale pełnej pozytywnych emocji i przebiegającej w duchu “fair-play” rywalizacji, wyłoniono zwycięzców oddzielnie w kategorii klas II oraz III.

Po podliczeniu punktów klasyfikacja końcowa wyglądała następująco:

Klasy II: I miejsce – `2b SP 9, II miejsce – 2a SP 4, III miejsce – 2a SP 8, IV miejsce – 2a SP 9

Klasy III: I miejsce – 3a SP 8, II miejsce exequo – 3b SP 4 oraz 3a SP 9, IV miejsce – 3a SP 4, V miejsce – 3b SP 9

Na zakończenie zmagań wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz breloki z logo programu, a zwycięzcy oraz klasy, które zajęły drugie miejsca piękne puchary.

Serdeczne podziękowania za udostępnienie obiektu i pomoc w organizacji zawodów kierujemy do Dyrekcji Zespołu Szkół nr 6 oraz uczennic klasy sportowej Gimnazjum nr 6, które świetnie sprawdziły się w roli opiekunów drużyn oraz sędziów. (KS AGROS)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.