Kuźnia talentów w Bursie Międzyszkolnej nr2

6-kopiowanie

Bursa Międzyszkolna Nr 2 w Zamościu to prawdziwa kuźnia talentów. W swojej ofercie dla młodzieży, zamojska placówka wyróżnia się wieloma kołami zainteresowań, projektami, konkursami i sekcjami, w których wychowankowie mogą znaleźć „coś dla siebie”, zgodnie z zainteresowaniami i pasjami.
Działają koła: języka hiszpańskiego, matematyczne, dziennikarskie, morskie, wolontariat, sekcja sportowa, plastyczno – fotograficzna, kulinarna i wiele innych.
W Centrum biblioteczno- multimedialnym redagowany jest kwartalnik bursy „Bursorka”, zakupiono profesjonalny program do obsługi biblioteki MOL, wychowankowie mają stały dostęp do Internetu, korzystają z pracowni podczas nauki własnej. Na półkach, oprócz lektur i książek popularnonaukowych, znajdują się książki różnorodne gatunkowo, zarówno dla młodzieży jak i wychowawców, wciąż uzupełniane o nowości a także audiobooki i filmy – adaptacje książkowe. Biblioteka służy wszystkim, którzy chcą zdobywać wiedzę, lecz także czytelniczej rozrywce i spędzaniu czasu z książką. W „Galerii Młodych” odbywają się wystawy malarstwa, w auli bursy – spotkania z ciekawymi ludźmi, pasjonatami, pisarzami, marynarzami, zamojskimi przewodnikami czy młodzieżą z innych krajów. We wrześniu ogłoszony został w bursie ogólnopolski konkurs dla młodzieży burs i internatów o tematyce historycznej i literackiej: „Wilcze tropy Żołnierzy Wyklętych” w którym młodzież ma szansę zaistnieć literacko, jako autorzy opowiadań, wierszy lub komiksów. Najlepsze prace złożą się na publikację książkową. Bursa Międzyszkolna Nr 2 ma w swoim dorobku już cztery publikacje książkowe, które powstały w ramach wielowymiarowych projektów edukacyjnych: „Ocalić od zapomnienia –kalejdoskop wspomnień” ( 2013), „ Młodzi dla wolności” ( 2014), „ Zamość to lubię – miasto młodych” ( 2014), „Młodzi dla samorządności” ( 2015). Wychowankowie, którzy poważnie traktują naukę, cenią rozwój intelektualny i aktywnie włączają się w proponowane im zajęcia z pewnością zapamiętają lata spędzone w bursie, jako twórcze, kreatywne i ciekawe. Czasami młodzi ludzie nie zdają sobie sprawy ze swoich możliwości, a innym razem nie potrafią ich nazwać. W Bursie Międzyszkolnej nr 2 w Zamościu każdy może liczyć na uwagę i pomoc. Z pewnością każdy talent, nawet najmniejszy, zostanie w przez kadrę nauczycieli – wychowawców dostrzeżony i wypielęgnowany, by mógł zabłysnąć pełnym blaskiem. ( materiał nadesłany)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.