KS Hetman Zamość zdobywcą Pucharu Polski

Dnia 15 maja 2019 r. o godz. 17:00 na stadionie HOSiR w Hrubieszowie rozegrany został Finał Pucharu Polski Zamojskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej. Zdobywcą Pucharu Polski ZOZPN została drużyna KS Hetman Zamość, która pokonała miejscową MKS Unię Hrubieszów.

MKS Unia Hrubieszów-Fundacja KS Hetman Zamość 0:3 (0:1)

MKS Unia Hrubieszów: Tomczyszyn – Alokhin, Kazan, Kamiński (70′  Onkiewicz), Grui (65′ Pańko), Góralski, Podgórski (80′  Herda), Oleszczuk (66′  Blicharz), Pietrusiewicz, Greniuk (81′  Romanowski), Wiejak (80′  W. Baran).Trener: Dariusz Herbin.

KS Hetman Zamość: Kowalczyk – Kopyciński (46′ Dudek), Żmuda, Kanarek, Daszkiewicz (46′  Skiba), Słotwiński, Kycko (72′  Pęcak), Buczek (46′  Pupeć), Oziemczuk, Turczyn (46′  Myśliwiecki), Olszak (46′ Rusiecki). Trener: Jacek Ziarkowski.Bramki: Kamil Oziemczuk (4′, 58′, 90′). Żółte kartki:Unia: 74′ Kamiński, 89′ Góralski, 90′ Pańko. Hetman: 47′ Pupeć, 80′ Żmuda, 83′ Skiba. Sędziowie: Paweł Tucki-główny, Piotr Burak i Marcin Kluk-asystenci (wszyscy OKS ZOZPN Zamość).

Po zakończonym meczu nastąpiła uroczysta dekoracja obu zespołów i sędziów. Hetman Zamość (zawodnicy, kadra szkoleniowa oraz Prezes Adam Adamczuk i Wiceprezes Tomasz Sak) został nagrodzony złotymi medalami, pucharem, a także okolicznościowym czekiem na 2000 zł ufundowanym przez Zamojski Okręgowy Związek Piłki Nożnej. Unia Hrubieszów otrzymała srebrne medale, puchar i czek na 1200 zł-fundatorem był Lubelski Związek Piłki Nożnej.

Nagrody, medale, czeki i puchary wręczali: Burmistrz Hrubieszowa Pani Marta Majewska, Prezes ZOZPN Stanisław Pryciuk, Sekretarz Zarządu ZOZPN Tadeusz Gontarz, Członkowie Zarządu ZOZPN Tadeusz Dudek i Krzysztof Fidor oraz Przewodniczący Wydziału Gier ZOZPN Henryk Kowalski. Serdecznie podziękowania należą się Zarządowi MKS Unia Hrubieszów z Prezesem Jarosławem Łukiewiczem i Wiceprezesem Wojciechem Lecko za bardzo dobrą organizację Finału.

tekst i foto: Andrzej Swacha ZOZPN