Kreatywne warsztaty w ZSP Nr 5

Uczniowie ZSP Nr 5 uczęszczający do klas Technik Architektury Krajobrazu niejednokrotnie łączą  w swoich pracach talenty manualne, nowoczesną technikę i żmudną pracę wśród zieleni.  Nauka na tym kierunku kształcenia to również okazja do nabywania różnorodnych umiejętności. W ramach zajęć w Pracowni Projektowania w ZSP Nr 5 oraz zajęć w Centrum Kształcenia Praktycznego prowadzonych przez p. Olgę Gontarz i p. Renatę Terlecką w pierwszym okresie roku szkolnego 2015/2016 odbyły się warsztaty rozwijające kreatywność uczniów:

7 października 2015 r. w ZSP Nr 5 zorganizowano  warsztaty wikliniarskie, które poprowadziła p. Karolina Karpińska z Fundacji Warsztat z Nałęczowa – absolwentka ASP we Wrocławiu, jedna z niewielu mistrzów plecionkarstwa w kraju. Prowadząca zaprezentowała zainteresowanym podstawowe techniki wyplatania wikliny. Podczas warsztatów swoje umiejętności mogli doskonalić uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły. Uczennice z klas technikum architektury krajobrazu wyplatały ozdobne kule oraz formy przestrzenne na terenach zielonych wokół szkoły, nauczyciele doszkalali się wyplatając kosze i ozdobne serca.

Kolejnym interesującym wydarzeniem były warsztaty plastyczne. Odbyły się one 4 listopada 2015 roku, dotyczyły transferu nadruku na tkaninę, który został wykonany z wykorzystaniem wydruków grafik, tkaniny, twardego przedmiotu oraz acetonu.

18 listopada 2015 r. na warsztatach artystycznych uczennice ZSP Nr 5 wykorzystały metodę decoupage. Celem zajęć było ozdobienie starych pudełek i przekształcenie ich w szkatułki na świąteczne prezenty.

Tuż przed  świętami odbyły się warsztaty, podczas których tworzono świąteczne ikony metodą decoupage, złocenia oraz szablonów 3D. Na ikonach przedstawiano wizerunki aniołów oraz Matki Boskiej z Dzieciątkiem Jezus. Dodatkowo przygotowano świąteczne stroiki bożonarodzeniowe. Prace uczniów można było zakupić na świątecznym kiermaszu szkolnym, część została przekazana do placówki wsparcia dziennego „Słoneczny Promyk” na cele charytatywne.

W 4–letnim okresie nauki w Technikum Architektury Krajobrazu szkoła przygotuje uczniów do wykonywania pracy zawodowej i aktywnego funkcjonowania na zmieniającym się rynku pracy. Różnorodność organizowanych warsztatów w tym profilu pozwala na podniesienie poziomu umiejętności zawodowych, ale przede wszystkim wpływa na rozwój kreatywności oraz twórczych talentów uczniów. Zapraszamy wszystkich gimnazjalistów do zapoznania się z kierunkiem Technik Architektury Krajobrazu oraz pełną ofertą edukacyjną  ZSP Nr 5 na rok szkolny 2016/2017.

Info. i fot.: Monika Poździk, Anita Pawełczak

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.