Kolejny przetarg na obwodnicę…

Miasto Zamość szuka wykonawcy opracowania dokumentacji projektowej dla inwestycji pn. „Przebudowa drogi na odcinku około 5 km w ciągu drogi krajowej nr 74 od al. 1 Maja (most na rzece Łabuńka) do ulicy Szczebrzeskiej (granica miasta Zamość)” oraz pełnienie nadzoru autorskiego przy realizacji inwestycji.

 Wcześniej Miasto szukało wykonawcy inwestycja która miałaby być zrealizowana w formule „zaprojektuj i wybuduj”.

Teraz wyłoniony w drodze przetargu oferent za zadanie ma opracować dokumentację do budowy  tzw. obwodnicy zachodniej czyli 5 kilometrowego odcinka w ciągu krajowej „74” od mostu na rzece Łabuńce na ul. 1 Maja do granic miasta na ulicy Szczebrzeskiej.

Zakres opracowania obejmować ma następujące ulice:

 • Al. 1-go Maja – na odcinku od mostu na rzece Łabuńce do skrzyżowania z ul. Dzieci Zamojszczyzny,
 • ul. Dzieci Zamojszczyzny,
 • ul. Szczebrzeską – na odcinku od ul. Dzieci Zamojszczyzny do granicy miasta Zamość,
 • ul. Braterstwa Broni – na odcinku od ul. Al.1-go Maja do granicy miasta Zamość z m. Chyża,
 • ul. Śląska i Szczebrzeska (cz. powiatowa) – w zakresie włączenia do skrzyżowania z ul. Dzieci Zamojszczyzny,
 • oraz budowę nowego włączenia do ul. Strefowej.

Ponadto opracowanie zawierać ma planowane skrzyżowania z ruchem okrężnym czyli popularne ronda w następujących lokalizacjach:

 • Al. 1-go Maja – Dzieci Zamojszczyzny – Braterstwa Broni,
 • Dzieci Zamojszczyzny – Okrzei – Włościańska,
 • Dzieci Zamojszczyzny – Sadowa,
 • Dzieci Zamojszczyzny – Śląska – Szczebrzeska.

Powstać mają także: sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Szczebrzeskiej – Błonie – Szkolna z pełną detekcją dla wszystkich grup kołowych oraz grup pieszych/rowerowych, zatoka do kontroli ruchu przystosowana do wyposażenia w wagę do kontroli samochodów ciężarowych.

Projekt ten dofinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, PRIORYTET: IV Infrastruktura drogowa dla miast, DZIAŁANIE: 4.2 Zwiększenie dostępności transportowej ośrodków miejskich leżących poza siecią drogową TEN-T i odciążenie miast od nadmiernego ruchu drogowego

Na oferty Miasto Zamość czeka do 4 lutego.

(fot. ilustracyjne/archiwum)

One thought on “Kolejny przetarg na obwodnicę…

 • 9 stycznia 2020 o 23:18
  Permalink

  Kolejny drogi projekt. Kolizyjne są wyjazdy z Sadowej na Dzieci Zamojszczyzny oraz Hyża(Braterstwa Broni)/1 Maja/Dzieci Zamojszczyzny. Przy Okrzei z Dzieci Zamojszczyzny trzeba zrobić prawoskręt i zlikwidować skrzyżowanie, natomiast nie ma żadnego uzasadnienia sygnalizacja świetlna na Karolówce tj. Szkolna/Błonie/ Szczebrzeska.
  Aktualnie gdy nie ma sygnalizacji dojazd z Zawady do Szpitala na Peowiaków trwa 10 minut, a jak jest włączona 20 poruszając się z prędkością wyznaczoną znakami. Dlatego warto pomyśleć o rozszerzeniu przelotowości przy tzw. Snopach, a nie komplikować wjazd z DK 74 do miasta.
  Może warto popatrzeć na plany wytworzone w latach 70-tych na budowę zachodniej obwodnicy miasta, bo ta dzisiejsza nie jest obwodnicą tylko drogą wewnętrzną. Piszę o połączeniu bezpośrednim DK 17 z DK 74 przez Siedliska. To pozwoliłoby wyłączyć ruch tranzytowy w kierunku planowanej S17.

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *