Kolejne osoby straciły pieniądze kupując on-line. Uważajmy na nieuczciwych sprzedawców

Mieszkaniec gminy Zamość za pośrednictwem portalu ogłoszeniowego kupił wertykulator. Zapłacił za towar, jednak przesyłki nie otrzymał. W podobny sposób została oszukana mieszkanka gminy Radecznica. Zakupiła w sieci ogrodowy tunel foliowy. Do niej przesyłka również nie dotarła. Chrońmy nasze pieniądze i uważajmy na internetowych oszustów.

Kolejni mieszkańcy powiatu zamojskiego zgłosili policjantom oszustwa przy zakupie towaru on-line. 77-latka powiadomiła, że zakupiła w internetowym sklepie foliowy tunel do ogrodu. Przelała na wskazane przez sprzedawcę konto kwotę prawie 350 złotych. Jednak przesyłka do niej nie dotarła, nie otrzymała też zwrotu pieniędzy. Próby nawiązania kontaktu ze sprzedawcą okazały się bezskuteczne.

W podobny sposób został oszukany 43-latek z gminy Zamość. Policjantom powiedział, że na portalu ogłoszeniowym zakupił wertykulator. Ustalił ze sprzedawcą, że za towar ma zapłacić 165 złotych. Tak też robił. Kiedy przesyłka nie nadchodziła nawiązał kontakt ze sprzedawcą, który zapewniał pokrzywdzonego, że towar wysłał pocztą. Nie mógł udowodnić pokrzywdzonemu wysłania paczki, ponieważ jak oświadczył – zgubił potwierdzenie jej nadania. Zakupiony towar jednak nie dotarł do 43-latka. Pokrzywdzony przestał wierzyć sprzedawcy i sprawę zgłosił policjantom.

Apelujemy o rozwagę podczas zakupów w sieci. Warto przed podjęciem ostatecznej decyzji dokładnie zweryfikować sprzedawcę czytając na jego temat komentarze umieszczane w sieci przez osoby, które korzystały już z jego usług. Należy korzystać ze sklepów sprawdzonych, z pewną historią działalności. Ważna jest także wybrana forma zapłaty za towar. Jeśli sprzedawca daje możliwość opłacenia przesyłki u kuriera – warto z niej skorzystać.

starszy aspirant Dorota Krukowska – Bubiło

foto.Pixabay

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *