Kilkadziesiąt nowych pojazdów trafi do policjantów w całym kraju

Komenda Wojewódzka Policji w Bydgoszczy została wyznaczona do zakupu sprzętu transportowego dla jednostek policji w całej Polsce. Procedury przetargowe wyłoniły dostawcę oraz pozwoliły na zakup 78 sztuk samochodów oznakowanych typu SUV marki Kia Sportage.

Cena samochodu oznakowanego zgodnie z nowym wzorem wynosi 166 480,50 zł. Łączna wartość zamówienia na 78 szt. radiowozów wynosi 12 985 479,00 zł.

Środki finansowe w wysokości 7 265 979,00 zł pochodzą z budżetu policji, a pozostałe, w wysokości 5 719 500,00 zł – pochodzą z Funduszu Wsparcia Policji czyli od lokalnych samorządów. Nowe samochody trafią do komend w całym kraju.

Pojazdy kia sportage są wyprodukowane w ramach nowej generacji modelu, wyposażone w silnik benzynowy o pojemności cm³ 1598 oraz mocy netto 110 kW. Dodatkowo są wyposażone w manualną skrzynię biegów, czujniki i kamerę cofania, apteczkę pierwszej pomocy z rozszerzonym jej wyposażeniem, koło dojazdowe, a także system łączności radiowej dedykowany dla policji.

Dostawa tych radiowozów jest pierwszą, która została zrealizowana zgodnie z nowym wzorem oznakowania pojazdów policyjnych przedstawionych na targach Europol w Kielcach w 2022 r./ info. lublin112.pl/

 

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *