Już po raz 25 „zagra” w Zamościu Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Dnia 15 stycznia 2017 r. już po raz 25 „zagra” w Zamościu Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. 500 wolontariuszy z naszego regionu będzie kwestować na zakup sprzętu medycznego, również dla zamojskich szpitali i instytucji medycznych.

Pieniądze zbierane podczas XXV Finału zostaną przeznaczone dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

W dniu 29.12.2016 roku wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu gościli u Jurka Owsiaka w Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Warszawie.

Podczas wizyty w Fundacji młodzież z zamojskiego sztabu przygotowywała identyfikatory dla 500 wolontariuszy z naszego regionu. Zostały one wydrukowane i zalaminowane. Będą służyły wolontariuszom w dniu 15.01.2017 r. podczas kwesty 25 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przywieziono również puszki, citylighty oraz podarunki od Jurka Owsiaka, które wykorzystane zostaną podczas kwesty.

Dzieci i młodzież miały możliwość osobistego przywitania się z Szefem Fundacji, zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia oraz otrzymania autografu na koszulkach zakupionych w Fundacji.

Nagrano także materiał filmowy, w którym Jurek Owsiak pozdrawia mieszkańców Zamościa oraz zaprasza do udziału w działaniach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.  Wyjazd do Warszawy był również okazją dla młodzieży do zwiedzenia Muzeum Techniki i Przemysłu w Warszawie oraz Królewskiego Ogrodu Światła w Wilanowie.(Agnieszka Bida)

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *