LAUREAT KONKURSU KURATORYJNEGO Z ZAMOŚCIA

W piątek, 20 kwietnia 2018r. Lubelskie Kuratorium Oświaty podało do wiadomości wyniki wojewódzkich konkursów przedmiotowych i tematycznych dla uczniów szkół podstawowych. Konkursy te organizowane są od wielu lat, a w bieżącym roku szkolnym odbywały się z następujących przedmiotów: język polski, język angielski, matematyka, historia i konkurs ortograficzny. Dla wszystkich uczniów, którzy wzięli udział w ostatnim etapie, dla ich rodziców i nauczycieli przygotowujących do tych zmagań, informacja o byciu laureatem lub finalistą jest wielkim wyróżnieniem.
Miło nam poinformować, że uczeń ,,Szóstki”- Mateusz Bogiel z klasy VII c – uzyskał tytuł laureata z historii w roku szkolnym 2017/2018. Osiągnięcie Mateusza jest pięknym nawiązaniem do wszelkich przedsięwzięć, które odbywają się w 2018 roku w stulecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Aby zostać laureatem należało wykazać się wysoką wiedzą i zdobyć 90% punktów możliwych do zdobycia. W ślady swojego kolegi podążają inni uczniowie „Szóstki”. Grzegorz Kosicki –Leszczyński z VII b oraz Karol Komajda z VI b, którzy zostali finalistami tego samego konkursu. Dla tych uczniów udział w wojewódzkim etapie i zdobycie tytułu finalistów jest – jakże udanym – debiutem.
Gratulujemy serdecznie naszym uczniom – doceniamy ich chęć nauki, wytrwałość i pasję. Cieszymy się wraz z Ich rodzicami z osiągniętych sukcesów. Wiemy, że za każdym osiągnięciem stoi własna praca ucznia, wsparcie najbliższych i zaangażowanie nauczyciela. Uczniów do konkursu historycznego przygotowywała pani Dorota Kowalczyk. Chłopcy są świadomi swoich osiągnięć: wiedzą, że codzienny żmudny wysiłek przynosi szasnę na sukces, lecz nadal pozostają tymi samymi zwykłymi uczniami i życzliwymi kolegami.
* Pierwszy wśród równych sobie
Tekst: Artur Waśko Zdjęcia: Tadeusz Banaszkiewicz

One thought on “LAUREAT KONKURSU KURATORYJNEGO Z ZAMOŚCIA

  • 24 kwietnia 2018 o 15:07
    Permalink

    Nie jest to jedyny tegoroczny laureat konkursów kuratoryjnych w Zamościu. Laureatką została także uczennica Szkoły Podstawowej Nr 8 im. Orląt Lwowskich Julia Ponieważ w konkursie ortograficznym, którą przygotowywała pani Malgorzata Sawic. Serdeczne gratulacje dla obojga laureatów!

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.