IX Orszak Trzech Króli w Zamościu transmitowany w TVP 1, TVP Polonia i KRZ

Stowarzyszenie Sympatyków Orszaku Trzech Króli w Zamościu informuje, że IX Orszak Trzech Króli w Zamościu, który odbędzie się w dniu 06.01.2023r. zostanie zorganizowany pod hasłem „Niechaj prowadzi nas gwiazda”.
W ten sposób wszystkie Orszaki Trzech Króli w Polsce i na świecie włączą się w obchody roku Mikołaja Kopernika – obserwatora nieba, który zrewolucjonizował naukę. Po raz kolejny królewskie Orszaki przemierzą ulice Polski i świata, aby poruszyć ziemię do jedności i wspólnoty i oddać hołd Nowonarodzonemu.

Gwiazda, która prowadzi nasz Orszak jest wyjątkowa piękna. Wykonana przez uczniów i nauczycieli Liceum Plastycznego w Zamościu zawiera motywy nawiązujące do epoki Renesansu, w której powstał Zamość.

Informujemy, że Zamojski Orszak Trzech Króli transmitowany będzie w TVP 1 i TVP Polonia w godzinach 11.45 – 13.15.

Obecnie trwają przygotowania związane z zabezpieczeniem technicznym, artystycznym i finansowym Orszaku, oraz innymi działaniami związanymi z bezpieczną i właściwą organizacją, dostosowaną również do wymagań telewizyjnych.

W czasie Orszaku jedynymi sztandarami, flagami i oznaczeniami mogą być tylko te, które przygotuje i zaakceptuje organizator.

Wstępny program przedstawia się następująco:
Godz. 10.30 – Msza Święta w parafii pw. Św. Michała Archanioła transmitowana w Katolickim Radiu Zamość.

Po Eucharystii nastąpi formowanie Orszaku do wyjścia w czasie antenowym TVP.
Kolędowanie – Szkoła Muzyczna Yamaha Zamość, Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Ojca Pio, uczestnicy Orszaku.
Główna scena „Pokłon Trzech Króli” i uczestników Orszaku odbędzie się na Rynku Wielkim w Zamościu.
Bezpośrednio po pokłonie najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki wykonają śpiewające i grające rodziny pod dyrekcją Andrzeja Greszty.
Pozostałe szczegóły programu są aktualnie uzgadniane.

Grupy zorganizowane, które chcą wziąć udział w IX Orszaku Trzech Króli w Zamościu
prosimy o zgłoszenie udziału do dnia 22.11.2022r. na adres
OrszakZamosc@poczta.onet.pl

Wszystkie informacje dotyczące programu, uzgodnień, terminów prób umieszczane będą na fb Stowarzyszenia Sympatyków Orszaku Trzech Króli w Zamościu.

Już dzisiaj bardzo serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, dorosłych, całe rodziny do wspólnego śpiewania kolęd, pełniejszego przeżywania Święta Objawienia Pańskiego, na „szczodraki” zamojskie, gorącą herbatę i grochówkę żołnierską. Stowarzyszenie Sympatyków Orszaku Trzech Króli w Zamościu
Małgorzata Farion, prezes – tel. 606 918 033

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *