Inspiracje twórczością Kornela Makuszyńskiego – rozstrzygnięcie konkursu

Na IV Wojewódzki Konkurs Plastyczny pod nazwą „Inspiracje twórczością Kornela Makuszyńskiego – Zamość 2019” organizowany przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu przy współpracy z Radą Rodziców MDK Zamość wpłynęło 369 prac z 42 placówek z całego województwa lubelskiego.
Honorowy patronat nad konkursem objęła Pani Teresa Misiuk – Lubelski Kurator Oświaty.
Komisja w składzie:
Pan Robert Gomułka – artysta plastyk, emerytowany nauczyciel MDK Zamość – przewodniczący jury, Pani Joanna Kołtun – pracownik Książnicy Zamojskiej – członek jury, Pani Małgorzata Kulczyńska – właściciel Galerii Staszica 13 w Zamościu – członek jury, postanowiła przyznać nagrody, wyróżnienia i kwalifikacje do wystawy w następujących kategoriach:
Kategoria I – wychowankowie przedszkoli
Nagrody:
I nagroda: Katarzyna Słupska, lat 6, Przedszkole Miejskie Nr 1 w Zamościu, n-l Anna Fałaga;
II nagroda: Milan Gielmuda, lat 5, Przedszkole Miejskie Nr 5 w Zamościu, n-l Beata Babiarz, Joanna Kiersztyn;
III nagroda: Wioletta Płaza, lat 6, Przedszkole Miejskie Nr 7 w Zamościu, n-l Ewa Majewska;
Wyróżnienia:
Sylwia Bielak, lat 5, Przedszkole Miejskie Nr 1 w Zamościu, n-l Anna Fałaga;
Liliana Teterycz, lat 6, Przedszkole Miejskie Nr 7 w Zamościu, n-l Karolina Paszkowska;Nicola Przednowek – Rzękeć, lat 6, Przedszkole Miejskie Nr 1 w Zamościu, n-l Anna Fałaga; Diana Kozakiewicz, lat 5, Przedszkole Nr 1 w Biłgoraju, n-l Monika Margol; Weronika Irtugan, lat 4, Przedszkole Miejskie Nr 13 w Zamościu, n-l Agnieszka Denis;
Kwalifikacja do wystawy:
Hanna Nizioł, lat 6, Przedszkole Miejskie Nr 15 w Zamościu, n-l Małgorzata Turek; Hanna Majkut, lat 5, Przedszkole Miejskie Nr 6 w Zamościu, n-l Maria Rusinek; Marcel Szczepański, lat 4, Przedszkole Miejskie Nr 13 w Zamościu, n-l Agnieszka Denis; Natalia Fedorowicz, lat 6, Przedszkole Miejskie Nr 15 w Zamościu, n-l Maria Wilczek; Diana Huszalak, lat 6, Przedszkole Miejskie Nr 7 w Zamościu, n-l Ewa Majewska;
Kategoria II – uczniowie szkół podstawowych (klasy 1-3)
Nagrody:
I nagroda: Hanna Kudła, lat 8, Szkoła Podstawowa Nr 7 w Zamościu, n-l Agnieszka Wysocka;
II nagroda: Natalia Portka, lat 8, Szkoła Podstawowa w Kaczórkach, n-l Anna Szkałuba;

III nagroda: Weronika Horodko, lat 13, Szkoła Podstawowa w Żdanowie, n-l Monika Łasocha;

Wyróżnienia:
Sara Sawczuk, lat 7, Szkoła Podstawowa Nr 7 w Zamościu, n-l Agnieszka Wysocka; Michał Wróblewski, lat 7, Szkoła Podstawowa w Księżpolu, n-l Maria Łuszczak; Wiktor Gułaś, lat 8, Szkoła Podstawowa Nr 4 w Krasnymstawie, n-l Małgorzata Wróbel;
Kwalifikacja do wystawy:
Maksymilian Lekan, lat 7, Szkoła Podstawowa w Księżpolu, n-l Maria Teresa Łuszczak; Katarzyna Kardasz, lat 8, Szkoła Podstawowa Nr 7 w Zamościu, n-l Agnieszka Wysocka; Lena Zwolan, lat 9, Szkoła Podstawowa Nr 7 w Zamościu, n-l Anna Sawiniec – Szczech; Gabriela Wojtal, lat 9, Szkoła Podstawowa w Jarosławcu, n-l Marzena Majewska – Wszoła; Zofia Łagoda, lat 9, Szkoła Podstawowa Nr 6 w Zamościu, n-l Elżbieta Ciszewska; Klaudia Chlebańska, lat 9, Szkoła Podstawowa Nr 6 w Zamościu, n-l Marzena Plewa;
Lena Żerebiec, lat 7, Szkoła Podstawowa w Księżpolu, n-l Maria Łuszczak;
Zuzanna Włoszek, lat 8, Szkoła Podstawowa Nr 7 w Zamościu, n-l Agnieszka Wysocka;
Kategoria III – uczniowie szkół podstawowych (klasy 4 – 8)
Nagrody:
I nagroda: Karolina Rączka, lat 13, Szkoła Podstawowa Nr 18 w Lublinie, n-l Elżbieta Starek;
II nagroda: Julia Rysak, lat 11, Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 5 w Krasnymstawie, n-l Teresa Miszczak;
III nagroda: Aleksandra Dudek, lat 12, Szkoła Podstawowa Nr 3 w Hrubieszowie, n-l Aneta Derlak;
Wyróżnienia:
Nina Kostrubiec, lat 12, Szkoła Podstawowa w Sitnie, n-l Barbara Rozkres;
Barbara Skóra, lat 11, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Szczebrzeszynie, n-l Maria Joźwiak; Kamila Boruskiewicz, lat 13, Szkoła Podstawowa Nr 18 w Lublinie, n-l Elżbieta Starek;
Kwalifikacja do wystawy:
Sasza Czuchra, lat 11, Szkoła Podstawowa w Żdanowie, n-l Monika Łasocha; Anna Wszoła, lat 12, Szkoła Podstawowa w Komarowie – Osadzie, n-l Lidia Boguszewska- Więcek; Gabriela Kiecak, lat 11, Szkoła Podstawowa w Cześnikach, n-l Magdalena Majer; Maciej Gałecki, lat 13, Szkoła Podstawowa Nr 3 w Hrubieszowie, n-l Aneta Franke; Nikola Hawrylak, lat 12, Szkoła Podstawowa w Łaszczowie, n-l Jadwiga Krzysica; Martyna Świstowska, lat 11, Szkoła Podstawowa Nr 7 w Zamościu, n-l Anna Sawiniec – Szczech;
Kategoria IV– uczniowie szkół ponadpodstawowych
Nagrody:
I nagroda: Klaudia Hałasa, lat 17, Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 3 w Zamościu, n-l Roman Blonka;
I nagroda: Alicja Majdan, lat 14, II Liceum Ogólnokształcące w Zamościu,
n-l Anatol Małyszek;

Kategoria V – wychowankowie placówek wychowania pozaszkolnego oraz Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych, a także innych ośrodków zajmujących się edukacją i wychowaniem dzieci z niepełnosprawnościami;
Nagrody:
I nagroda: Emilia Buczak, lat 8, Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu, n-l Magdalena Cieplechowicz – Buczak;
II nagroda: Aleksandra Filipiuk, lat 13, Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu, n-l Wioletta Brzozowska;
III nagroda: Julia Bubiło, lat 12, Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu, n-l Magdalena Majer;
III nagroda: Nicola Przednowek – Rzękeć, lat 6, Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu, n-l Wioletta Brzozowska;
Wyróżnienia:
Lena Kozyra, lat 7, Młodzieżowy Dom Kultury w Krasnymstawie, n-l Agnieszka Żuk- Słabek ; Amelia Szylak, lat 11, Specjalny Ośrodek Szkolno –Wychowawczy w Zamościu, n-l Jolanta Michalczuk; Aleksandra Dubel, lat 13, Młodzieżowy Dom Kultury im. K. Makuszyńskiego w Zamościu, n-l Wioletta Brzozowska; Katarzyna Róg, lat 7, Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu, n-l Magdalena Majer; Magdalena Muszyńska, lat 8, Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu, n-l Wioletta Brzozowska; Patrycja Lisiewicz, lat 11, Specjalny Ośrodek Szkolno –Wychowawczy w Zamościu, n-l Elżbieta Margol;
Kwalifikacja do wystawy:
Emilia Zareba, lat 7, Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu, n-l Magdalena Majer; Adrianna Dudzińska, lat 8, Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu, n-l Magdalena Majer; Klaudia Różańska, lat 14, Młodzieżowy Dom Kultury w Zamościu, n-l Magdalena Majer;
Nagroda specjalna Pani Małgorzaty Kulczyńskiej – dyrektor Galerii Staszica 13 w Zamościu
Barbara Pupiec, lat 13, Szkoła Podstawowa Nr 2 w Zamościu, n-l Iwona Zawiślak;
Nagroda specjalna Pana Roberta Gomułki – przewodniczącego jury IV Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego pod nazwą „Inspiracje twórczością Kornela Makuszyńskiego – Zamość 2019”
Iwona Bielecka, lat 23, Zespół Szkół Specjalnych przy DPS w Matczynie, n-l Aneta Frąk – Tuziemska;
Jury konkursu potwierdziło wysoki poziom artystyczny prac, zwróciło uwagę na różnorodność pomysłów oraz jakości realizacji. Jednocześnie komisja oceniająca składa podziękowania dla wszystkich uczestników, nauczycieli oraz opiekunów za umiejętne przedstawienie tematu konkursu.
Podsumowanie konkursu i  otwarcie wystawy pokonkursowej odbędzie się  21 listopada 2019 roku (tj. czwartek) o godz. 13:00, w Galerii Sztuki Dziecka MDK „Na Kamiennej” w Zamościu. ( materiał MDK)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *