I LO w Zamościu Szkołą Kompetencji Przyszłości

Zamojscy licealiści odnieśli ogromny sukces w olimpiadzie „Zwolnieni z teorii” i wywalczyli dla szkoły tytuł Szkoły Kompetencji Przyszłości.

Udział w olimpiadzie wzięło ponad 8 tysięcy uczniów z 900 szkół średnich, a wśród nich trójka uczniów I LO: Barbara Ptak, Justyna Nadłonek oraz Dominik Dębiński „Nie Jestem Byle Kim”.

Celem przedsięwzięcia  było opracowanie i wdrożenie projektu, który pozytywnie wpływa na otoczenie, co wymaga od uczniów zaangażowania w życie społeczne, kreatywności i umiejętności współpracy, a w efekcie pozwala im zdobyć doświadczenie w zarządzaniu.  Ostatecznie w całej Polsce zrealizowano prawie 300 projektów społecznych.

Młodzi ludzie przekonywali rówieśników, że warto mieć pasje i je realizować, a każdy zawód wykonywany z przekonaniem może dać satysfakcję i wpływa pozytywnie na życie innych i lokalnej społeczności.

Projekt został doceniony w ogólnopolskim Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości, zamojscy licealiści zajęli I miejsce w województwie lubelskim, a 11 w Polsce.

I Liceum Ogólnokształcące im. J. Zamoyskiego otrzymało tym samym tytuł Szkoły Kompetencji Przyszłości. Autorzy projektu, opiekunowie oraz dyrekcja szkoły już 20 czerwca wezmą udział w uroczystej gali. Podczas niej twórcy zaprezentują swój projekt publicznie i będą mieli szansę na zdobycie nagrody głównej czyli Złotego Wilka dla najlepszego projektu społecznego w Polsce, przyznawaną przez kapitułę składająca się z uznanych osobowości polskiego biznesu, mediów i organizacji społecznych.

Więcej informacji o projekcie:

http://www.1lo.com.pl/aktualnosci/Nie-Jestem-Byle-Kim-1396

http://www.1lo.com.pl/organizer-9/zrealizowane-projekty-174

https://www.facebook.com/NieJestemByleKim/

( inf. i fot. I Liceum Ogólnokształcące)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.