GRAND PRIX dla duetu fortepianowego z Nysy

W dniach 15-17 marca mogliśmy uczestniczyć w VII Ogólnopolskim Konkursie Duetów Fortepianowych,,Grajmy Razem” Mury Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego rozbrzmiewały zdwojonymi dźwiękami kompozycji na cztery ręce lub na dwa fortepiany. Wysłuchaliśmy bardzo zróżnicowanych prezentacji konkursowych uczniów szkół muzycznych z całego kraju oraz Nadzwyczajnego Koncertu w wykonaniu znakomitego krakowskiego duetu Piano Duo Appassionato z towarzyszeniem Orkiestry Kameralnej Symfoników Zamojskich pod kierownictwem Piotra Redeła.

Jury Konkursu złożone z profesorów Akademii Muzycznych z Warszawy , Krakowa i Katowic uznało poziom tegorocznej edycji za bardzo wysoki czego najlepszym dowodem był pełen emocji i artystycznych doznań Koncert Laureatów. Najważniejsze trofeum konkursu Grand Prix oraz nagroda specjalna -udział w II Międzynarodowym Festiwalu Duetów Fortepianowych Duettissimo w Krakowie powędrowało do Państwowej Szkoły Muzycznej im. Witolda Lutosławskiego w Nysie dla niezwykle energetycznego duetu w składzie: Anna Urzędowska i Amelia Krysiak.
Podkreślamy z dumą, że wśród grona laureatów, w tak wysokiej stawce, znalazły się również duety pochodzące ze szkół muzycznych naszego regionu. W najmłodszej grupie, uczennice nauczycielek z Państwowej Szkoły Muzycznej w Szczebrzeszynie – Ewy Jabłońskiej i Małgorzaty Kawalec-Pyś : Aleksandra Misiarz i Agata Kościk wywalczyły II miejsce. W drugiej grupie wiekowej Agata Kamys i Hanna Kawalec uczennice pani Barbary Gil i pani Alicji Słupskiej z PSM w Zamościu zostały wyróżnione, natomiast w kategorii szkół średnich Karolina Kisiak i Alicja Gura, również z PSM w Zmościu, przygotowane przez panią Aleksandrę Rudyk, uzyskały III nagrodę.

Impreza ma wielu współpracujących przyjaciół i sponsorów, objęta jest patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezydenta Miasta Zamość Andrzeja Wnuka. Dzięki tak sprzyjającej atmosferze stale może się rozwijać.
Szczegółowe informacje na http://www.psmzam.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.