Gdzie powinna powstać pierwsza stała baza na Marsie

Fundacja”SpaceShip”, we współpracy z ośrodkiem Europejskiej Agencji Kosmicznej – European Space Security and Education Centre (https://www.esa.int/About_Us/Corporate_news/ESEC) w Redu (Belgia), realizuje ogólnopolski program edukacyjny dot. Kosmosu skierowany do uczniów szkół średnich, w którym nagrodą jest wyjazd dla 3 najlepszych Finalistów do ośrodka – European Space Security and Education Centre w Redu.

Program został objęty patronatem m.in. Polskiej Agencji Kosmicznej, Ambasady Belgii w Polsce i Centrum Badań Kosmicznych Polskiej Akademii Nauk oraz patronatem medialnym m.in. Radia Lublin i Dziennika Wschodniego. Program jest niekomercyjny, a udział w nim jest całkowicie bezpłatny dla uczestników.

W ramach I etapu osoby zainteresowane udziałem w programie będą miały przygotować pracę pisemną nt. „Gdzie powinna powstać pierwsza stała baza na Marsie i dlaczego?”. Prace w ramach I etapu konkursu można przesyłać w okresie 01.01.2021 – 28.02.2021 r.

Szczegółowe zasady dot. uczestniczenia w programie, zasady przygotowania prac, w tym kryteria oceny znajdują się w Regulaminie, na stronie programu
http://spaceship.edu.pl/ii-edycja/

W I etapie konkursu wybranych zostanie 15-20 najlepszych prac, których autorzy zostaną zaproszeni na Finał, który odbędzie się w Lublinie i który wyłoni zwycięzcę programu.

Głównymi celami Programu są:
1. Promocja edukacji w zakresie STEM.
2. Integracja wiedzy nt. Kosmosu z przedmiotami matematyczno-przyrodniczymi.
3. Rozwój kreatywności i innowacyjności wśród dzieci i młodzieży.
4. Promocja praktycznego wykorzystania wiedzy integrującej różne obszary/ przedmioty.
5. Rozwijanie umiejętności rozwiązywania złożonych problemów.

materiał nadesłany

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *