Festiwal Polskiej Żywności Wolnej od GMO. Bezpośrednio od Rolnika

Serdecznie zapraszamy na VI edycję Festiwalu Żywności Wolnej od GMO prosto od Rolnika‼, który organizuje Stowarzyszenie Rolników i Konsumentów Kukiz’ 15 wraz z Posłem Jarosławem Sachajko 💪.

‼Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Prezydenta miasta Zamość, Andrzeja Wnuka‼
Festiwal będzie miał miejsce 29 sierpnia 2020 roku od godziny 9:00 na Rynku Wielkim w Zamościu.
Nasze wydarzenie służy krzewieniu proekologicznych postaw wśród mieszkańców regionu, a także promocji lokalnych producentów zdrowej żywności. 🍎🍎 🌿
Poprzez bogaty program merytoryczny pragniemy uświadamiać ludzi, że są tym,🍴co jedzą 🍗. Chcemy pokazać, jak odżywiać się zdrowo, jak rozsądnie wzbogacać swoją dietę w produkty warzywne i owocowe, wzmacniając tym samym swą odporność 💪.
Wszyscy odwiedzający w tym czasie stoiska znajdujące się na Rynku Wielkim, będą mieli możliwość nabycia świeżych i nieprzetworzonych produktów bezpośrednio od rolnika, swojskich wędlin 🍖, ciast bez polepszaczy, zdrowego chleba na dobroczynnym zakwasie, zjawiskowych produktów rękodzielniczych, miodów 🍯, produktów konopnych, zwłaszcza olejków CBD. Pyszne potrawy i wypieki, które przywiodą na myśl wspomnienia tradycyjnej babcinej kuchni przygotują Panie z Kół Gospodyń Wiejskich w Gminie Tomaszów Lubelski ze wsi Pasieki, Szarowola i Jezierni.

Ponadto będziemy mieli możliwość wsłuchania się w głos osób z branży rolniczej i konopnej.
‼Dla najmłodszych uczestników przygotowaliśmy konkursy w których do otrzymania będą nagrody ufundowane przez wystawców, Biuro Poselskie Posła Jarosława Sachajko oraz darmowe wejściówki na Archipelag Roztocze.

👉 O godzinie 11:00 prelekcję o tym, jak funkcjonuje Kannabidiol w polskim prawie, wygłosi ekspert policyjny, biegły sądowy, dr Andrzej Kwaśnica – znany branży konopnej. Pan Kwaśnica wskaże, jakie są możliwości biznesowe płynące z konopi. Na koniec opowie nam o prawnych aspektach uprawy konopi.
👉 O godzinie 13:00 Spektakularny wpływ mikroorganizmów na jakość gleby, czystość wód zbiornikowych i zdrowie człowieka. Prelekcje poprowadzi Pani Nicole – Grospierre – Słomińska zajmująca sie od 10 lat propagowaniem i dystrybucją technologi Efektywnych Mikroorganizmów oraz autorka pierwszej książki w Polsce o tej tematyce.
👉 O godzinie 14:00 Grzegorz Sacharuk ze Stowarzyszenia Polska Wolna od GMO opowie o realnym niebezpieczeństwie, jakie stanowi wprowadzenie do Polski żywności genetycznie modyfikowanej, skupi się zwłaszcza na aspekcie zdrowotnym i ryzyku, jakie niesie spożywanie żywności wyprodukowanej na bazie GMO.
👉 O godzinie 15:00 o zbawiennym wpływie kannabidiolu na zdrowie człowieka opowie nam Jolanta Różycka – biolożka, biochemiczka, propagatorka leczniczego stosowania konopi w Polsce, która prowadzi cykl wykładów “Konopie na zdrowie”. Nadto Pani Różycka zaprosi nas do degustacji zupy z konopi, którą samodzielnie ugotuje. Każdy chętny otrzyma próbkę „dobrej na wszystko” soli konopnej. Pani Jolanta Różycka jest konsultantką naukową ds. konopi w Firmie OLIHEMP, jak również współzałożycielką Polskiego Stowarzyszenia Producentów i Przetwórców Konopi, Liderką “Forum roślin zielarskich i terapii naturalnych”./info – organizatorzy/

One thought on “Festiwal Polskiej Żywności Wolnej od GMO. Bezpośrednio od Rolnika

  • 28 sierpnia 2021 o 06:16
    Permalink

    Janku, to było rok temu. W tym roku mamy VI edycję, dzisiaj w sobotę 28 sierpnia od 9.00. Pozdrawiam.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *