E-faktura dla Klientów PGK

2505

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Zamościu zachęca swoich Klientów do korzystania z  usługi “e-faktura”. Z e-faktury może korzystać każdy odbiorca, który posiada dostęp do internetu – na wskazany przez klienta adres e-mailowy, PGK może przesyłać fakturę w formacie pdf. Faktura elektroniczna zawiera dokładnie te same dane co faktura tradycyjna – papierowa.

 

Jak informuje PGK, każdy klient, który zechce skorzystać z oferowanej usługi, ma gwarancję obniżenia opłaty abonamentowej za dostarczanie wody i odbiór ścieków, zniżki sięgają od 13,84 proc.do 31,91 proc. Dla przykładu – stawka opłaty abonamentowej rozliczana na podstawie wskazań wodomierza lub urządzenia pomiarowego przy fakturze “papierowej” obecnie wynosi 11,17 zł. brutto (za okres rozliczeniowy), w tym samym przypadku, ale z e-fakturą klient zapłaci 9,16 zł.brutto (za okres rozliczeniowy) – spadek kosztów wynosi 18 proc.

 

Opłata abonamentowa zawiera koszty odczytu wodomierzy lub urządzeń pomiarowych i koszty rozliczenia należności. Korzystanie z efaktury nie wiąże się dla klienta z żadnymi dodatkowymi kosztami.

 

Aby klient mógł otrzymywać e-fakturę na wskazany adres e- mail, wystarczy wypełnić i dostarczyć do siedziby PGK Spółka z o.o. w Zamościu ul. Krucza 10 „Oświadczenie” dotyczące akceptacji przesyłania faktur w formie elektronicznej. Druk „Oświadczenia” dostępny jest na stronie www.pgk.zamosc.pl  lub w Biurze Obsługi Klienta przy ul. Kruczej 10 w Zamościu. Druk może być również dostarczony na adres klienta wraz fakturą za wodę w ustalonym w umowie terminie rozliczeniowym.

 

Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *