Doskwierają nam afrykańskie upały

Nad całą Polską w tym i nad Zamojszczyzną do wtorku (7 sierpnia) prognozowane są temperatury oscylujące w ciągu dnia w granicach 30 stopni Celsjusza.

Upał sprawia, że nasz organizm jest szczególnie narażony na przegrzanie co prowadzić może do udaru cieplnego a nawet śmierci. Dlatego w godzinach kiedy upał doskwiera najbardziej czyli 10-16 powinno się unikać bezpośredniego przebywania na słońcu. Z wychodzenia z domu powinny zrezygnować osoby starsze. Spacery są niewskazane także dla niemowląt i małych dzieci.

Pamiętać także należy o regularnym gaszeniu pragnienia do czego najskuteczniejsza jest woda, oczywiście ta niegazowana.

Świetnym sposobem na upał jest także możliwość „schłodzenia się” w kurtynach wodnych. Te działają w Zamościu na Rynku Wielkim, na Osiedlu Zamoyskiego (osiedle ”Zielone”) przy placu zabaw oraz w ogródku jordanowskim na Osiedlu Partyzantów.

Tegoroczna nowością jest zainstalowane na Rynku Wodnym poidełko z którego skorzystać mogą nie tylko ludzie, ale także czworonogi.

Obsługa urządzenia jest bardzo prosta, wystarczy wcisnąć specjalny przycisk, by uruchomić strumień wody, który napełni misę poidełka. Istnieje także możliwość napełnienia wodą butelki czy bidonu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.