Dobry występ zamojskich zawodników w BOCCIA

W Konopiskach  koło Częstochowy w dniach 25-28 maja 2017r. odbyły się pierwsze zawody w ramach Polskiej Ligi Boccia będące równocześnie eliminacjami do Mistrzostw Polski Boccia. Zawody miały rangę międzynarodową.

Zamojskie Placówki powołane przez Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym Krok za krokiem w Zamościu tj. Zespół Niepublicznych Szkół Specjalnych, Aktywny Klub Sportowy Osób Niepełnosprawnych i Środowiskowy Dom Samopomocy ”Krok Dalej” w Białobrzegach reprezentowało 11 zawodników oraz 8 osób kadry trenerów i asystentów.

Zawody miały wysoki poziom. Cieszy fakt iż Polska Boccia rozwija się dynamicznie. A to w perspektywie Paraolimpiady w Tokio i Światowego turnieju Boccia w Poznaniu w Lipcu 2017r daje nadzieję na dobre wyniki. Nasi zawodnicy na tle krajowej czołówki prezentują się dobrze. Szczególnie wyróżnili się Paweł Krajewski, który po dogrywce przegrał z Mistrzem Polski. Natomiast Dominik Krajewski w pierwszym starcie w życiu zakwalifikował się do Ćwierćfinałów imprezy tej rangi, podobnie  jak Mateusz Pawelec.

A oto wyniki Turnieju Boccia w Konopiskach k Częstochowy w poszczególnych kategoriach:
• kategoria BC1 II miejsce R. Skwaryło,IV miejsce A.Cios
• Kategoria BC2 IX miejsce K.Kopiel,XV K .Pomarański
• Kategoria BC3 V miejsce B.Nowosadowski VIII D.Krajewski
• Kategoria BC4 II miejsce P.Krajewski
• Kategoria BC5 V miejsce M.Pawelec
• Kategoria Open III miejsce KLONY (M.Nowosadowski,K,Jarmoluk,M.Pawluk)

O Boccia w Zamościu będzie głośno gdyż 1 czerwca mamy Mistrzostwa Województwa na Zamojskiej Hali Tenisowej OSIR. 7 Czerwca 2017r w ramach Dni Kultury Włoskiej odbędzie Piknik na Zamojskiej Starówce połączony z Otwartymi Mistrzostwami Miasta Zamościa. Zapraszamy do kibicowania i śledzenia doniesień medialnych.

Szczególnie zapraszamy na Zawody o Puchar Polski Boccia w Zamościu które w dniach 21- 24 września 2017 odbędą się w Zamojskiej Hali Tenisowej.
Ireneusz Klimek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.