Długa droga z zesłania w Kazachstanie – Spotkanie autorskie z Anatolem Diaczyńskim

„Długa droga z zesłania w Kazachstanie” – to tytuł spotkania autorskiego z literatem i repatriantem Anatolem Diaczyńskim, na które zapraszamy do Książnicy Zamojskiej 22 marca 2018 r. Rozmowa z autorem rozpocznie się o godz. 13.00, w Bibliotece Głównej (ul. Kamienna 20) w Zamościu.
Anatol Diaczyński jest autorem książek (m.in. „Myśmy do stepów unieśli ojczyznę”, „Legendy stepowe”, „Tętent koni przez wieki”) opowiadających o losach Polaków z Kazachstanu. Absolwent Literackiego Instytutu im. Gorkiego w Moskwie. Pisze po polsku i po rosyjsku. Zrzeszony w Związku Literatów Polskich – oddział Rzeszów.
Urodził się na północny Kazachstanu, w rodzinie polskich zesłańców. Jego dziadkowie, w latach 30-tych XX wieku zostali wywiezieni spod Żytomierza w stepy Kazachstanu, gdzie wiedli trudny los zesłańca. W 1995 roku powrócił do kraju przodków. Obecnie mieszka w Stalowej Woli. Jest pierwszym z kazachskich Polaków, którzy podjęli się opisania trudnego tematu związanego z bolesnymi przeżyciami licznej części polskiego narodu i jego problemami z repatriacją.
Zapraszamy na spotkanie, podczas którego będzie można nabyć książki autora wraz z dedykacją. Organizatorem wydarzenia jest Książnica Zamojska, wstęp wolny.
przygotowała: Halina Zielińska

arkusz 100×70
Advertisements

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *