Diecezjalny Konkurs Piosenki Religijnej „Moja wiara, moja miłość”

W dniu 29 października 2019 r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Zamościu odbył się Diecezjalny Konkurs Piosenki Religijnej „Moja wiara, moja miłość”. Przedsięwzięcie zorganizowano w ramach Dni Kultury Chrześcijańskiej „Dzielmy się wiarą jak chlebem”.
Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Biskup Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej ks. Marian Rojek.
Na scenie MDK zaprezentowało się 16 zespołów i 43 solistów w różnych kategoriach wiekowych. Jury w składzie: przewodnicząca – Magdalena Stopa, członkowie – Marian Szewera i ks. Piotr Spyra, po wysłuchaniu wszystkich uczestników postanowiło przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:


Zespoły Kategoria I

I Miejsce – Zespół wokalny „Melodyjki” – Szkoła Podstawowa im. Józefa Piłsudskiego w Werbkowicach, opiekun: P. Anna Czarnecka
II Miejsce – Zespół wokalny „Dobroduszki” – Młodzieżowy Dom Kultury im.
K. Makuszyńskiego w Zamościu, opiekun: P. Paweł Kołodzejczyk
III Miejsce – Zespół wokalny „Jak zawsze” – Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 4 im. Jana Pawła II w Krasnymstawie, opiekun: P. Leszek Darmochwał
Wyróżnienie – Zespół wokalno – taneczny „Wiolinki” – Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Elizy Orzeszkowej w Zamościu, opiekun: P. Anna Sawka
Wyróżnienie – Zespół wokalny – Szkoła Podstawowa Nr 9 im. Tadeusza Kościuszki w Zamościu, opiekun: P. Beata Korga
Wyróżnienie – Chór „Tęcza” – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Księżpolu, opiekun: P. Iwona Migacz
Wyróżnienie – Zespół „4REBELS” – Mobilna Szkoła Muzyczna w Janowie Lubelskim, opiekun: P. Diana Krzemińska

Soliści Kategoria I

I Miejsce – Amelia Skóra – Szkoła Podstawowa Nr 9 im. Tadeusza Kościuszki w Zamościu, opiekun: P. Małgorzata Bednarz

II Miejsce – Emilia Tabała – Tomaszowski Dom Kultury, opiekun:
P. Małgorzata Giska
III Miejsce – Julia Dziewa – Zespół Szkół im. Jana Kochanowskiego w Wierzchowiskach Drugich, opiekun: P. Anna Dziewa
Wyróżnienie – Karina Kowalska – VOICE & MUSIC, opiekun: P. Joanna Przekocińska

Soliści Kategoria II

I Miejsce – Zuzanna Zięba – Szkoła Podstawowa Nr 9 im. Tadeusza Kościuszki w Zamościu, opiekun: P. Beata Korga
II Miejsce – Aleksandra Wójtowicz – Szkoła Podstawowa im. Orląt Lwowskich w Tomaszowie Lubelskim, opiekun: P. Małgorzata Korzeniowska – Witt
III Miejsce – Daniela Mbas – Zamość, opiekun: P. Magdalena Mbas
Wyróżnienie – Gracjan Cybulski – Zespół Szkół im. Unii Europejskiej w Zamościu, opiekun: Ks. Sławomir Korona
Wyróżnienie – Aleksandra Skrzypczuk – Szkoła Podstawowa Nr 2 w Tomaszowie Lubleskim, opiekun: P. Małgorzata Giska

Zespoły Kategoria II

I Miejsce – Młodzieżowy Zespół Wokalny – Tomaszowski Dom Kultury, opiekun: P. Małgorzata Giska
II Miejsce – Zespół Wokalny „Iskierki” – Gminny Ośrodek Kultury w Nieliszu, opiekun: P. Renata Banach
III Miejsce – Duet Oliwia Adamczuk i Gabriela Koszel – Zespół Szkół im. H. Sienkiewicza w Grabowcu, opiekun: P. Karol Chilewicz
Wyróżnienie – Zespół wokalno – instrumentalny „EARonic” – II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Zamościu, opiekun: P. Joanna Kołodziejczyk

Soliści Kategoria III
I Miejsce – Kaja Peć – Siedliska, opiekun: P. Beata Peć
II Miejsce – Daria Podpora – Młodzieżowy Dom Kultury w Biłgoraju, opiekun: P. Kornelia Rudy
III Miejsce – Maja Rębisz – Zespół Szkół Nr 1 im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim, opiekun: P. Małgorzata Giska
Wyróżnienie – Jakub Nizio – I liceum Ogólnokształcące im. ONZ w Biłgoraju, opiekun: P. Alina Dzido
Wyróżnienie – Julia Kaczor – Zespół Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju, opiekun: P. Małgorzata Cybulska
Wyróżnienie – Natalia Maliborska Zespół Szkół Nr 2 w Tomaszowie Lubelskim, opiekun: P. Małgorzata Giska
Wyróżnienie – Aleksandra Halusiak – Tomaszowski Dom Kultury, opiekun:
P. Małgorzata Giska
Wyróżnienie – Natalia Szkałuba, opiekun: P. Jolanta Lal – Szkałuba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *