Co nowego w Zamościu?

1. Jesienne prace remontowe

W ubiegłym tygodniu Zarząd Dróg Grodzkich podpisał umowę na remont czterech zatok autobusowych na terenie miasta: trzech przy ulicy Peowiaków oraz jednej przy ul. Partyzantów. Wykonawcą jest zamojska firma Trames. Termin zakończenia prac to koniec października.
Przy ul. Okopowej trwa remont chodnika polegający na ułożeniu nowej nawierzchni z kostki brukowej. Wzdłuż chodnika ustawiono betonowe obrzeża, wcześniej wymieniono stare, pokruszone krawężniki.

2. Zbudują Makową

Rozpoczyna się budowa ulicy Makowej, którą mieszkańcy wybrali do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego. Powstanie ok.88m jezdni (o szerokości 5m) z kostki brukowej. Wykonawcą robót jest zamojska firma Przedsiębiorstwo Transportowo-Usługowe “MAWEX”. Zgodnie z planem, ulica ma być gotowa do 08.11.2017r. Koszt robót budowlanych to 97 133,96 zł. Kwota 1845,00 zł -nadzór inwestorski.

3. Nowy lokator zoo

Antylopa Kob deffasa zamieszkała w zamojskim zoo. Samica przyjechała z ogrodu zoologicznego w Krakowie. Antylopa powiększy istniejące stado liczące: samca i trzy samice.

4. Tablica pamiątkowa „Pamięci Polaków z Zamojszczyzny”

Zlecono wykonanie tablicy pamiątkowej „Pamięci Polaków z Zamojszczyzny Ofiar Niemieckich wysiedleń” przy zbiegu ulic Okrzei i Piłsudskiego. Jest to inicjatywa Stowarzyszenia Internowanych Zamojszczyzny i Fundacji Centrum Wysiedlonych na Zamojszczyźnie. Kolorystykę, wymiary i materiały uzgodniono ze służbami konserwatorskimi, a nawiązywać będą do istniejącej tablicy.

Marek Gajewski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *